„Chcę ładnie mówić”

W październiku  w SP nr 1 odbyły się warsztaty logopedyczne. W spotkaniu  uczestniczyli rodzice pięciolatków wraz ze swoimi pociechami.

Główną częścią spotkania była prezentacja  zabaw i ćwiczeń stymulujących rozwój mowy. Rodzice mieli okazję obserwować swoje pociechy podczas zajęć, ocenić umiejętności, dostrzec problemy. Wykonywali również ćwiczenia razem z dziećmi. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach proponowanych przez prowadzącą.  Aby sprawdzić, czy dzieci umieją prawidłowo oddychać, wykonaliśmy prosty test na oddychanie nosem.

Rodzice otrzymali  także materiały z informacjami dotyczącymi rozwoju mowy dziecka. Można znaleźć w nich informacje na temat powstawania głosek w procesie rozwoju mowy dziecka. W materiałach zostały także opisane rodzaje ćwiczeń, jakie można wykonywać z dziećmi , w domu  np. ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy.

Warsztaty miały na celu zachęcić rodziców do wspomagania mowy i wymowy swoich dzieci. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów była pani Anna  Jastrzębska, logopeda prowadząca zajęcia logopedyczne w SP nr 1.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Chcę ładnie mówić”

  1. rodzic

    Zajęcia rewelacyjne. Rodzice otrzymali wskazówki jak ćwiczyć w domu. Pani Aniu liczymy na więcej ( myślę o cyklu zajęć ).

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...