By nie szkodzić mieszkańcom lasu

przedszkole_14_11_12_4

przedszkole_14_11_12_4We wtorek 13 października dzieci z grupy 5 latków A i 5 latków B z Przedszkola Samorządowego w Gołdapi gościły w Nadleśnictwie Gołdap. Pani leśnik Marzanna Konieczny opowiedziała dzieciom ona o tym, jakie zwierzęta i ptaki możemy spotkać w lesie, które zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz które ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów.

Ciekawy film edukacyjny przypomniał przedszkolakom, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom. Podczas krótkiego spaceru leśną ścieżką dzieci podziwiały kolory jesiennej przyrody. Zauważyły, że prawie wszystkie drzewa liściaste pogubiły już liście. Dowiedziały się także, że modrzew jako jedyne drzewo iglaste gubi jesienią swoje igły. Pani Marzanna podarowała wszystkim przedszkolakom „leśne pocztówki”, które będą przypominały dzieciom o bogatej i pięknej leśnej przyrodzie.

Takie spotkania są bardzo istotne w edukacji najmłodszych dzieci. Uczą postaw proekologicznych. Dziękujemy Pani Marzannie Konieczny za ciekawe zajęcia!

Marta Zajkowska i Cecylia Grabowska


Aktualności

Powiązane artykuły