Zatrzymano mężczyzn za pobicie

pobicie

pobicieKara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mężczyznom, którzy mieli pobić bez powodu młodego człowieka. Policjanci tego samego dnia zatrzymali trzech podejrzanych w tej sprawie mieszkańców powiatu. 19-, 26- i 49-latek usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

Jeszcze dzisiaj funkcjonariusze będą wnioskować o dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego wobec Dariusza B. i Mateusza B., natomiast wobec Dariusza J. o areszt tymczasowy.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 2:30 oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji został poinformowany, że na ulicy Partyzantów trzej mężczyźni pobili przechodnia. Natychmiast na miejsce skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze w trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia ustalili rysopisy podejrzanych mężczyzn.

Według relacji pokrzywdzonego i świadków zdarzenia sprawcy wielokrotnie uderzali i kopali swoją ofiarę. Niespełna kilka minut później, w jednym z miejskich parków policjanci zauważyli podejrzanych. Okazało się, że wszyscy byli pijani. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli oni od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Dariusz B., Mateusz B. i Dariusz J. zostali zatrzymani w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Jeszcze dzisiaj funkcjonariusze będą wnioskować wobec Dariusza B. i Mateusza B. o dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, natomiast z uwagi na fakt, że Dariusz J. był już wcześniej karany za podobne przestępstwo o areszt tymczasowy. Kodeks karny za pobicie przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zatrzymano mężczyzn za pobicie

  1. mmm

    Za pobicie bez powodu? To jak ma się powód – można bić?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...