Nie powiódł się kolejny protest

Nie powiódł się kolejny protest przeciwników przejęcia szkół wiejskich przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap. Tym razem protestowały związki zawodowe – ZNP i „Solidarność”. Podobnie jak to było w poprzednim przypadku protestujący wzywali „do usunięcia naruszenie prawa”, jeśli idzie o procedury związane tworzeniem uchwały Rady Miejskiej.

Przy licznej obecności nauczycieli radni na poniedziałkowej sesji nie zaakceptowali propozycji związków.  Ośmiu radnych było za, 4 było przeciw i 5 wstrzymało się od głosu. Teraz ZNP i „Solidarność” mają prawo uchwałę zaskarżyć.

Przypomnijmy, że szkoły w Boćwince, Galwieciach i Jabłońskich mają w marcu przejść pod zarząd Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Nie powiódł się kolejny protest

 1. Pedagog

  Szanowna Redakcjo, przez Was chciałabym zadać pytanie panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej. Panie Hołdyński, czy pan się nie wstydzi? Podczas tej sesji było na sali kilkunastu nauczycieli, którzy w tych dniach obchodzili swije święto. A pan zachował się jak buszmen – nie złożył życzeń. Tylko proszę nie tłumaczyć, że święto było w niedzielę, obchodzono je w różnych szkołach od piątku do poniedziałku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Pedagog

  mimo takiego zachowania chciałam życzyć radnym, którzy w środę wyjeżdżają za nasze pieniądze na wycieczkę do Grecji dużo wrażeń i spokojnego snu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Buszmeni raczej przestrzegają i tabu, i ceremoniału.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. mmm

  Dlaczego potulnie godzimy się na to, by radni i burmistrz za nasze pieniądze jeździli na wycieczki?
  Kiedy w końcu obudzimy się i zaprotestujemy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. mam już dość!

  Budzi się coraz więcej ludzi mieszkających w naszej gminie ale jak widać po akcji związanej z podwyżką dla burmistrza głos „ludu” wcale nie jest brany pod uwagę. My możemy popisać komentarze, ponarzekać, a nasze władze i tak zrobią co zechcą. Nasuwa mi się tylko jeden wniosek: wymienić władze podczas następnych wyborów. Niech „kiełbasa wyborcza”, ogniska, obietnice nie zamydlą nam oczu. Nie są potrzebni nam radni, którzy w większości tańczą jak im władza zagra.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. JA

  Do następnych wyborów już nie mogę się doczekać !!!!A pan burmistrz znowu będzie latał spanikowany i jego świta też ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. rodzic

  A jakże wyjazd do Grecji przede wszystkim!!! jak oszczędzać to na oświecie
  , a jak się zaoszczędzi to już na wyjazd jest. Panowie radni są tacy przemęczeni swoją ,,ciężką pracą „,że wypocząć w rajskich krajach tyrzeba . Za nasze podatki i naszym kosztem! Kosztem naszych dzieci.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. mieszkaniec

  No jak tylko w3ybory się zaczna to znowu dla Dabi będą obiecywanie latarnie …. Zaraz , który to już rok czekamy na oboecaną choć jedną latarnię …. 8-9? Przy samym lesie to łeb dostać można i nie dowiesz się nigdy od kogo,k a czsami z pracy lubn dzieci ze szkoły , wraca sie autobusem o 17 i koło lasu się idzie … ale po co burmistrz ma oświetloną swoją ulicę i więcej nie potrzeba mu chyba ,że głosy będą mu potrzebne

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...