Miody Mazur z Gołdapi zwycięzcą Natura Food 2012 w Łodzi!

miody_z_mazur_36

miody_z_mazur_36Gołdapskie Miody Mazur Piotra Kondraciuka i Pawła Murzyna odniosły kolejny sukces – tym razem na Międzynarodowych Targach Łódzkich Natura Food. To już drugie wyróżnienie Miodów Mazur (www.miodymazur.pl) w tak krótkim okresie. We wrześniu gołdapianie otrzymali certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego na Miód Tatarski, wytwarzany przez pszczoły w pasiekach rezerwatu Tatarska Góra.

W miniony weekend (12-14 października) w Łodzi odbyły się Międzynarodowe Targi Łódzkie Natura Food, na których mogliśmy zobaczyć niewielkich jak i tych większych producentów zdrowej żywności z całego kraju. – Poprzez organizacje targów dąży się do promowania regionalnych producentów zdrowej, ekologicznej żywności, wytwarzanej według tradycyjnych receptur – mówi Piotr Kondraciuk, współwłaściciel Gospodarstwa Pasiecznego Miody Mazur.

– Na targach można było spróbować wyrobów z prawie wszystkich regionów Polski – dodaje Paweł Murzyn. – Na stoisku województwa warmińsko-mazurskiego prezentowane były miody i produkty pszczelarskie, produkty piekarnicze oraz piwa, jako podmioty zrzeszone w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

Oprócz zwiedzania, licznych wystaw produktów, możliwości ich skosztowania, odbywały się także panele dyskusyjne oraz wykłady. Głównym punktem programu NATURA FOOD był jednak konkurs o Złoty Medal tych międzynarodowych targów w trzech kategoriach: produkt ekologiczny, naturalny i tradycyjny.

W rywalizacji udział wzięło 30 produktów z czego po części dokumentacyjnej opisującej historię i sposób wytwarzania, tylko połowa przeszła do drugiego etapu. Spośród piętnastki jury wybrało laureatów, w tym gołdapskie Miody Mazur, jako produkt tradycyjny. Jest to ogromny sukces młodych gołdapian, bowiem konkurs miał formułę otwartą i dotyczył wszystkich produktów przedstawionych na targach. To ogromna konkurencja, w której prócz innych pasiek, wystartowali regionalni producenci wędlin, alkoholi, czy produktów mlecznych.

Piotr Wasilewski

 


Aktualności

Powiązane artykuły