„Gromada” jednak będzie budować?

dzialka_gromady

dzialka_gromadyKilka la temu Spółdzielnia „Gromada” wykupiła od Gminy Gołdap ponad dwuhektarową działkę tuż przy brzegu jeziora znajdującą się między pijalnią i dawną „Rybakówką”. Docelowo w tym miejscu miał stanąć hotel. Mimo to budowy nie rozpoczęto tłumacząc to m.in. inwestycjami w Krakowie.

Prezesem w owym czasie był Roman Budzyński. „Gromada” jednocześnie skupiała się również na dopieszczaniu dotychczasowej bazy noclegowej, tworząc sieć o średnim, przyzwoitym standardzie z niewysokim cenami, czego przykładem mogą być dwa hotele warszawskie. Niedawno wróciła nawet do nazwy „Dom Chłopa” w przypadku jednego z nich.

Jednakowoż oprócz inwestowania ważyły się losy prezesa Romana Budzyńskiego, postaci elokwentnej z horyzontami, której zarzucano nadmierne kontakty z Rosjanami i to raczej mocno zakorzenione. Ważyły się też losy gołdapskiej działki, nawet krążyły pogłoski, że „Gromada” chce ją sprzedać.

Wydaje się, że nastawienie zmieniło się po nastaniu nowego prezesa spółdzielni, czyli Jana Błońskiego, bowiem po ostatnim spotkaniu z burmistrzem Markiem Mirosem potwierdził zamiar budowy hotelu nad jeziorem Gołdap.

Można jednak przypuszczać, że elementem przyciągającym są nie tylko walory przyrodnicze, ale inwestycje przyjeziorne i to nie tylko te gminne, wszak inwestorów przyciągają również inni, prywatni inwestorzy.

dzialka_gromady

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “„Gromada” jednak będzie budować?

 1. mmm

  A czy wszyscy pamiętamy, jaka firma – według naszego prześwietnego burmistrza – miała budować ten hotel? Otóż słynna firma COVEC, mówi to coś państwu? Chińczycy znani z „solidności” w budowie autostrady A2.
  Dla zainteresowanych tematem COVECu i burmistrza wklejam artykuł z goldap.info z 2009 r.:
  „1 i 2 sierpnia Gołdap odwiedziła delegacja rządowa z Chin. Składała się ona z dwóch grup osób. Jedna grupa przyjechała do Polski na kilkanaście dni na zaproszenie ministerstwa infrastruktury.
  – Rozmowy dotyczyły rozwoju kolejnictwa w Polsce oraz ewentualnych inwestycji w tym zakresie – informuje burmistrz Marek Miros. – Reprezentowane były dwie największe chińskie firmy w tej branży, tzw. Grupa Chiny Południe i Grupa Chiny Północ.

  Drugą cześć delegacji stanowili przedstawiciele firmy COVEC. Jest to duża chińska firma, która zajmuje się między innymi budową hoteli. Obecnie jeden z nich powstaje w Krakowie na zlecenie Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”.

  – Istnieje szansa, że w drugiej połowie przyszłego roku ruszy budowa hotelu nad jeziorem Gołdap. – dodaje Marek Miros. – Zadeklarował to prezes „Gromady” Roman Budzyński i członek zarządu Tadeusz Mikołajczak, którzy przebywali w Gołdapi razem z chińską delegacją. Wykonawcą tej inwestycji będzie prawdopodobnie firma COVEC.

  Burmistrz podkreśla jednak , że rozpoczęcie budowy jest uwarunkowane od postępu prac gminy, polegających między innymi na doprowadzeniu mediów na teren przyszłej budowy. Obecnie ogłoszony został stosowny przetarg.”

  Burmistrzu, COVEC zbuduje nam ten hotel??Pewnie tak, jak A2…:):)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Mateusz

  Na stronie Gromady jest oferta sprzedaży działki w Gołdapi.
  http://demo.gromada.pl//uploads/file/Dzia_ka_Go_dap.pdf

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. J.

  No ale chyba COVEC już nie będzie tego hotelu budować (i nigdy takiej decyzji nie było) więc po co to – prześwietny mmm – piszesz? I co ma z tym w tej sytuacji wspólnego nasz burmistrz? Szczekasz tylko a zębów brak!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Eugeniusz

  To znalazłem na wskazanej przez Mateusza stronie:

  Gołdap Działka
  Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość stanowiąca działki gruntu 9/5, 9/6 z obrębu 1- Gołdap położonej w dzielnicy uzdrowiskowej w Gołdapi nad jeziorem Gołdap
  CENA: 1 900 000 PLN
  Dane nieruchomości gruntowej:
  Działki Nr Ew. 9/5, 9/6 z obrębu 1- Gołdap
  Powierzchnia: 25 003,00 m2
  Właścicielem działki jest OST „GROMADA” z siedzibą Warszawie. KW OL1C/00038004/4 Sąd Rejonowy w Olecku IV Wydział Ksiąg Wieczystych
  Działka uzbrojona jest w pełną infrastrukturę techniczną:
  – energetyczną,
  – wodociągową,
  Przeznaczenie nieruchomości w planie miejscowym:
  W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego UCHWAŁA NR XLIV/275/2006 Rady Miejskiej w Gołdapi z 26 lipca 2006 działki oznaczone są symbolami C1UTZ, C2UTZ, C3UTZ. Podstawowe przeznaczenie: teren usług służących obsłudze kuracjuszy i osób przebywających na terenie uzdrowiska, związanych z obsługą kąpielisk, żeglugi śródlądowej, sportów wodnych. Przeznaczenie dopuszczalne: teren usług nieuciążliwych: handlu gastronomii, turystyki, kultury itp.
  WIECEJ INFORMACJI:
  Tel. (022) 827-49-60/68, wew. 229,227
  Tel. 510-006-754

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...