Dzieje się w gołdapskiej jednostce

pulk_2

pulk_2W gołdapskim 15. Pułku Przeciwlotniczym trwają inwestycje i to takie, jakich nie było przed 2011 rokiem. Przykładem może być choćby budynek przy Partyzantów, albo remont obiektów w obrębie jednostki. To świadczy między innymi o tym, że na gołdapski garnizon MON patrzy perspektywicznie. Toteż dotacja na remonty pochodzi z ministerstwa.

Dane liczbowe z ostatniej dekady mówią za siebie – o ile w latach 2006 – 2010 na remonty wydawano tu średnio rocznie około 800 tys. zł, to w ostatnich dwóch latach te kwoty liczone są w milionach. W roku 2011 wydano 4 534 437 zł, w 2012 r. – 4 551 106 zł. Na rok 2013 zaplanowano w wydatki inwestycyjne na sumę 5 100 100 zł.

– Bardzo ważne jest to, że przetargi wygrywają również gołdapskie firmy, to się wiąże z dodatkowym zatrudnieniem – mówi dowódca jednostki płk dr Bogusław Musiał.

Policzyliśmy i rzeczywiście przynajmniej cztery gołdapskie firmy dają zatrudnienie związane z wojskowymi inwestycjami w Gołdapi.

Wśród ważniejszych prac są: remont i adaptacja wspomnianego budynku przy Partyzantów, przebudowa budynku garażowego, wymiana okien, termomodernizacja, także czyszczenie kanalizacji i studzienek.

Warto podkreślić, iż gołdapska jednostka wojskowa to największy tutejszy zakład pracy, zaś z tym w sposób istotny wiążą się m.in. dochody tutejszych firm usługowych.

pulk_2

pulk_1


Aktualności

Powiązane artykuły