Dorzućmy kilka cegiełek od siebie

pup_integracja_2

pup_integracja_2Przynajmniej dwa wnioski mogą się nasunąć po, konferencji „Aktywność zawsze na czasie” zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej. Zacznę od smutnego i oczywistego – więzi międzypokoleniowe zanikają, zwłaszcza jeśli idzie o rodzinę.

Drugi, ten bardziej optymistyczny i mniej oczywisty, dotyczy części młodzieży z gołdapskich szkół średnich – oni naprawdę potrafią pisać świetne wypracowania. Fragmentami ich prac na temat więzi między pokoleniami zakończyła się bowiem środowa konferencja. To jednocześnie świadczy o tym, że (jak w każdej epoce) istnieje grupa młodych wrażliwców dostrzegających problem.

Wcześniej o integracji oraz doświadczeniach swoich instytucji z tym związanych opowiadali: Zofia Burel – prezes Gołdapskiego Uniwersytetu 3. Wieku, Teresa Kalinowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubeninkach, Dorota Łasica – koordynator Centrum Wolontariatu w Gołdapi, Krystyna Podciborska – zastępca dyrektora PUP, Mirosław Słapik – dyrektor Biblioteki Publicznej i Maciej Witczak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

Konferencję otworzyli – dyrektor PUP Wojciech Hołdyński i starosta Andrzej Ciołek.

Spotkanie bardzo potrzebne, zwłaszcza że dało możliwość kreatywnemu podejściu młodzieży. Gdyby jeszcze takie wydarzenia częściej miały miejsce bez oficjalnego – ogólnopolskiego lub regionalnego pretekstu, wtedy byłaby szansa na wbudowanie kolejnych cegiełek do międzypokoleniowej integracji. Wszak z rozluźnieniem tych więzi jest jak z rozwodem – wina najczęściej leży po obu stronach.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły