Wieczór dwóch artystów

marek_galazka

marek_galazkaW czwartek 20 września w tzw. drugim budynku Muzeum Regionalnego im. Mieczysława M. Ratasiewicza będzie miało miejsce spotkanie z dwoma artystami – bardem Markiem Gałązką i fotografikiem Sławomirem Romaniukiem. Wieczór nietypowy, będzie to bowiem rodzaj spotkania autorskiego, podczas którego ballady oraz prezentacja portretów znanych twórców związanych z Podlasiem i Mazurami przeplatane będą pytaniami i rozmowami.

Natomiast… Co łączy ze sobą oba spotkania i obu artystów z Gołdapią (zwłaszcza Marka Gałązkę)? Na te pytania odpowiemy w trakcie spotkania.

O wykonanych przez siebie portretach tak mówi Sławomir Romaniuk:

Wystawa „Północno-wschodni” przedstawia 15 fotografii – wykonanych w technice czarno-białej – ludzi kultury, sztuki i filmu związanych z północno-wschodnią Polską. To ludzie, którzy zajmują się fotografią artystyczną, filmem, malarstwem i projektowaniem. Są to artyści wybitni i znani lub dopiero zaczynający swoją przygodę ze sztuką. Łączy ich przede wszystkim pewien obszar geograficzny, czyli Polska północno-wschodnia. Tu niektórzy spędzili dzieciństwo lub większość swego życia, tu osiedlili się, by cieszyć się spokojem, tu powstają ich dzieła, z tej części kraju czerpią natchnienie.

Jak powiedział Lawrence Durrell: „jesteśmy dziećmi krajobrazu, w którym żyjemy, to on dyktuje nam sposób bycia, a nawet myśli – o tyle, o ile na jego bodźce reagujemy”.

 

Początek spotkania o 17.00.

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna w Gołdapi i Muzeum Regionalne im. Mieczysława M. Ratasiewicza.

marek_galazka

jerzy_hoffman

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Wieczór dwóch artystów

  1. Prot

    Rewelacja. Zapowiada się cudna impreza. Brawo.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...