Ustalili sprawców włamania

ławka

ławkaKara pozbawienia wolności nawet do 10 lat może grozić dwóm mieszkańcom powiatu gołdapskiego podejrzanym o kradzież z włamaniem. Mężczyźni mieli włamać się do pomieszczenia gospodarczego jednej ze szkół i wynieść miedziane elementy instalacji oraz żeliwne ławki warte około 750 złotych. Ryszard D. i Karol Sz. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Wobec jednego z nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, natomiast policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie drugiego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11/12 września przy ul. Wojska Polskiego w Gołdapi. O całym zajściu powiadomił policjantów pracownik jednej ze szkół, który przyszedł z samego rana do pracy i zauważył wyłamane okno w pomieszczeniu gospodarczym. Natychmiast pod wskazany adres pojechał policyjny patrol. Kryminalni pracujący na miejscu, zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali Karola Sz. Prowadzący sprawę ustalili, że 19-latek nie działał sam, pomagał mu jego starszy znajomy. 47-letni Ryszard D. wpadł w ręce dzielnicowego na jednej z ulic miasta. Mężczyzna na widok policjanta podjął próbę ucieczki, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. Obaj mieszkańcy powiatu trafili do policyjnej celi.

Jak się okazało, wspólnicy mieli wyłamać blachę zabezpieczającą okno i wynieść z pomieszczenia miedziane elementy instalacji co oraz żeliwne ławki. Wartość skradzionego mienia to około 750 złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, które wróciły do właściciela. Miedziane rurki zostały zabezpieczone na jednym z okolicznych skupów złomu, natomiast żeliwne ławki funkcjonariusze odnaleźli w zaroślach nieopodal miejsca zdarzenia.

Wczoraj wobec 19-letniego Karola Sz. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, natomiast policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie Ryszarda D. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje Sąd Rejonowy w Olecku.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły