Ten odcinek przestanie być martwy

powoj_3

powoj_3Ten odcinek ul. Partyzantów sprawia wrażenie opuszczonego, z jednej strony za przyczyną nieestetycznej nawierzchni, z drugiej strony z powodu straszącego, pustego budynku pokoszarowego. Ale pojawił się optymistyczny akcent…

Bowiem od kilku miesięcy ten budynek jest remontowany w aspekcie rozbudowy gołdapskiej jednostki wojskowej. Inwestycje trwają również w tzw. białych koszarach. Liczebnie powiększy się kadra.

Ciekawostką budynku przy Partyzantów są na pewno ślady po walkach o Gołdap, ślady po pociskach na elewacji. Rzadko zwracamy już na to uwagę, ale to ciekawa pamiątka.

Korzystając z okazji dodajemy do wpisu kilka przedwojennych fotografii kompleksu koszarowego, także kasyna oficerskiego.

pokoszary_2

powoj_1

powoj_2

GOL18

GOL22

pokoszary_1 pokoszary_3

pokoszary_4

powoj_4

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Ten odcinek przestanie być martwy

 1. dekret

  Od jakich kilku miesięcy… zaledwie półtora ale co to za denny temat

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   temat może i nie „denny”, ale że od półtora miesiąca, a nie od kilku, to fakt: nie ma to jak soczyste „poranne Polaków rozmowy” o 7.30 rano (a ja wtedy aqrat lubię zajarać na balkonie, no i stąd wiem, że od połowy lipca, a nie wcześniej, ta betoniara tam chodzi…. i hałasuje…); czasami to wręcz brzmi nawet, jak tupot białych mew…..;-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Marcin

  Na starych fotografiach (za Niemca) to było pięknie – zadbane chodniki, piękne drzewa, ładne płoty, a teraz Polak wyciął drzewa, chodnik się rozwala a papierki i syf straszą przyjezdnych. Nie ma to jak robić z ładnego niegdyś miasta zapyziałą dziurę……

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. NN

  Proszę zwrócić uwagę na płot,a konkretnie na ślady po kulach na nim,więcej śladów jest na garażach w czerwonych koszarach.Ciekawe są również napisy na ścianach kawał historii.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...