„Rowerem do Szkoły”

Rower to doskonały środek lokomocji, który możemy wykorzystać podczas codziennych dojazdów do szkoły czy pracy. Tydzień Zrównoważonego Transportu to dobra okazja by odstawić samochód i zrobić coś dobrego dla swego zdrowia i środowiska.

Rano, 19 września przed Szkolą Podstawową nr 1 w Gołdapi pojawiło się sporo rowerzystów.  Rowerami przyjechali głównie piąto- i szóstoklasiści. Na taki środek lokomocji zdecydowało się też kilku pracowników szkoły.

Wykorzystując piękną pogodę zorganizowano krótka przejażdżkę ulicami miasta, budząc życzliwe zainteresowanie przechodniów.

Tego dnia uczniowie „jedynki” wzięli  udział w ogólnopolskiej  akcji Rowerem do Szkoły. Zwracali uwagę lokalnej społeczności na  zalety podróżowania rowerem, zachęcali do korzystania z nich zanim warunki atmosferyczne jeszcze nam na to pozwalają.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Rowerem do Szkoły”

  1. Rodzic

    W Gminie Banie Mazurskie wójt tak wspaniale i pomysłowo zorganizował dowożenie dzieci do szkoły podstawowej i gimnazjum, że pociechy po zakończeniu zajęć czekają po trzy godziny na powrót do domu. Kolejna porażka genialnego wójta. Może rowerem będzie szybciej do Mieduniszek Wielkich lub Starego Żabina.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...