„Rowerem do Szkoły”

Rower to doskonały środek lokomocji, który możemy wykorzystać podczas codziennych dojazdów do szkoły czy pracy. Tydzień Zrównoważonego Transportu to dobra okazja by odstawić samochód i zrobić coś dobrego dla swego zdrowia i środowiska.

Rano, 19 września przed Szkolą Podstawową nr 1 w Gołdapi pojawiło się sporo rowerzystów.  Rowerami przyjechali głównie piąto- i szóstoklasiści. Na taki środek lokomocji zdecydowało się też kilku pracowników szkoły.

Wykorzystując piękną pogodę zorganizowano krótka przejażdżkę ulicami miasta, budząc życzliwe zainteresowanie przechodniów.

Tego dnia uczniowie „jedynki” wzięli  udział w ogólnopolskiej  akcji Rowerem do Szkoły. Zwracali uwagę lokalnej społeczności na  zalety podróżowania rowerem, zachęcali do korzystania z nich zanim warunki atmosferyczne jeszcze nam na to pozwalają.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Rowerem do Szkoły”

  1. Rodzic

    W Gminie Banie Mazurskie wójt tak wspaniale i pomysłowo zorganizował dowożenie dzieci do szkoły podstawowej i gimnazjum, że pociechy po zakończeniu zajęć czekają po trzy godziny na powrót do domu. Kolejna porażka genialnego wójta. Może rowerem będzie szybciej do Mieduniszek Wielkich lub Starego Żabina.