Niedzielna przejażdżka po mieście zakończona zarzutami

alkostop

alkostopW najbliższym czasie 63-letni gołdapianin usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Stanisław K. został zatrzymany wczoraj podczas niedzielnej przejażdżki na jednej z ulic miasta. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał polisy ubezpieczeniowej auta, którym podróżował.

Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się 50 złotowym mandatem. Oprócz tego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Wczoraj kilka minut po 12:00 policjanci rewiru dzielnicowych na ul. Warszawskiej w Gołdapi zatrzymali Forda Mondeo. W trakcie prowadzonej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 63-latek prowadzący pojazd jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto Stanisław K. nie posiadał przy sobie polisy ubezpieczeniowej pojazdu, którym podróżował. Za brak wymaganego dokumentu kierowca został ukarany 50 złotowym mandatem.

W najbliższym czasie 63-latek usłyszy również zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły