Pijany kierowca z zakazem spowodował kolizję

alcoblow 3 images

alcoblow 3 imagesGołdapscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Kolejowej. Kierujący peugeotem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu audi. W wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Jak się okazało, 31-letni kierowca auta był pijany.

Ponadto mężczyzna prowadził samochód nie mając w ogóle uprawnienia do kierowania oraz wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu. Teraz Piotr R. za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

 

Wczoraj kilka minut po godzinie 15:00 policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego patrolując ulicę Kolejową w Gołdapi zauważyli kierowcę peugeota, który włączając się do ruchu, uderzył w przejeżdżające audi. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 31-letni sprawca zdarzenia jest pijany.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości a urządzenie wskazało, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu Piotra R. w policyjnym systemie informacyjnym wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Filipów nigdy nie posiadał prawa jazdy i w dodatku obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2015 roku.

 

Teraz 31-latek stanie przed sądem i będzie tłumaczył się ze swojego postępowania. Oprócz odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, Piotr R. poniesie również konsekwencje za jazdę bez uprawnienia i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. (IS)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły