Pierwsza w Powiecie Gołdapskim szkoła niepubliczna

Mimo trudności i niepewności czy placówka będzie  funkcjonowała, 3 września uczniów szkoły w Lisach powitał pierwszy dzwonek. Placówka od 3 września br. jest pierwszą Szkołą Niepubliczną w Powiecie Gołdapskim i liczy 33 uczniów, ale jak powiedział na apelu Bogdan Chomyn – dyrektor Szkoły „(…) ma sygnały, że dzieci będzie więcej(…)”.
Szkole została zlikwidowana przez gminę Banie Mazurskie ze względu na oszczędności budżetowe, jednak z inicjatywy Marka Barana – Prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach szkołę od 1 września 2012 uruchomiło Stowarzyszenie „Edukator” z Łomży.

„Edukator” od lat zajmuje się wyrównywaniem szans rozwojowych osób i środowisk zagrożonych marginalizacją społeczną i ekonomiczną poprzez tworzenie i prowadzenie placówek oświatowych i wspieranie edukacji.
Decydujące rolę w uruchomieniu placówki mieli rodzice dzieci, którzy zdecydowali się wysłać „swoje pociechy” do Szkoły w Lisach oraz Marzena Matulewicz – przewodnicząca Rady Rodziców i Bogdan Chomyn – dyrektor placówki. Szkoła rozpoczęła pracę, mimo że jak na razie nie ma pieniędzy na jej funkcjonowanie do końca 2012 r., co zmusza kadrę dydaktyczną do pracy wolontarystycznie. Pozostaje mieć nadzieję, iż wkrótce samorząd gminy, dyrektor szkoły i Stowarzyszenie „Nadzieja” znajdą rozwiązanie, które zapewni finansowanie Szkoły i dowożenie uczniów przez gminę.

Obecny na uroczystości prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego – Zbigniew Mieruński – wyraził nadzieję, że Szkoła stanie się prawdziwym „sercem wsi Lisy” i będzie oddziaływała na rozwój całej miejscowości.
W otwarciu Szkoły wzięli udział przedstawiciele rady gminy, wójt i przedstawiciele Gołdapskiego Funduszu Lokalnego.
-GFL-


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Pierwsza w Powiecie Gołdapskim szkoła niepubliczna

 1. xae

  W powiecie gołdapskim od dawna jest parę szkół niepublicznych – ZDZ. M-PCE i jeszcze parę innych – ta nie jest pierwsza.
  Redakcja znów się myli? Nie, to Redakcji znów ktoś coś napisał…a Redakcja jak zwykle publikuje bez sprawdzenia.
  Aa, Redakcja lubi usuwać komentarze,gdy są niewygodne prawda? Np.w sprawie szkół „średnich”.
  Przy okazji – „powiat gołdapski” ZAWSZE małymi literami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Przecież Twój komentarz w sprawie szkół średnich jest jak wół pod wpisem o stypendiach. Po prawej masz zresztą datę, kiedy się pojawił.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. no no no

   Hehehe – ale pierdoła – napisał komentarz i zapomniał gdzie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. eax

  Jesteś uszczypliwy-przecież wiesz, że chodzi o pierwszą niepubliczną podstawówkę!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. xae

  Redakcjo, takie manipulacje – i po co to wszystko? Żeby ukryć swoją niekompetencję?
  Gwoli wyjaśnienia dla niektórych: mój komentarz dotyczący szkół zwanych przez Redakcję „średnimi” został dodany 4 września. Po moderacji znikł, a pojawił się dopiero dzień później, po komentarzu zarzucającym usuwanie niewygodnych treści, oczywiście z datą wcześniejszą o dzień.
  Redakcja osiągnęła, co chciała – wyszło na to, że jestem głupkiem, który nie wie, gdzie napisał komentarz.
  Po co te zabiegi, Redakcjo, nie prościej być zwyczajnie uczciwym? I szanować czytelników? Od teraz Redakcja ma jednego czytelnika mniej, bo nie warto tu zaglądać.

  eax – tak, było sporo uszczypliwości w moim komentarzu, dlatego, że w krótkim Miarka się przebrała.
  Ja wiem, ze chodzi o pierwszą niepubliczną szkołę podstawową, Ty wiesz, i jeszcze parę innych osób. Reszta uwierzy Redakcji, że jest to PIERWSZA w powiecie szkoła niepubliczna, a to nieprawda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Komentarz po moderacji nie znikł. Mógł być moderowany po jakimś czasie od wrzucenia przez Ciebie, ponieważ zajmują się tym dwie osoby, które niekoniecznie w ciągu dnia mają na to czas. Natomiast trzymamy się żelaznej zasady i teraz masz np. dowód. Nie usuwamy treści krytykujących redakcję (chyba że krytyka zawiera reklamę konkurencji). Od początku istnienia portalu usunęliśmy zaledwie kilka komentarzy z wulgarnymi słowami lub naruszającymi czyjeś dobra osobiste. Błędy na pewno popełniamy i zdecydowanie wzięliśmy pod uwagę Twoją sugestię, z której wynika, że należy się baczniej przyglądać tzw. gotowcom, które dostajemy choćby od rzeczników, czy organizacji pozarządowych. Bo oczywistym jest np. że powiat gołdapski w środku zdania powinien być pisany od małych liter, co podkreśliliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów i na co zwróciłeś uwagę.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...