Grabowo ma swój park kulturalno-rekreacyjny

grabowo_park_11

grabowo_park_11Grabowo ma swój park kulturalno-rekreacyjny. Uroczyste otwarcie miało miejsce w sobotnie popołudnie. Przy okazji nie zapomniano o trwającej tego dnia akcji „Narodowe czytanie Pana Tadeusza”. Gośćmi imprezy byli również samorządowcy z partnerskiego Sakiai, m.in. mer i starosta.

Park wybudowany został w ramach projektu polsko-litewskiego ze środków europejskich. Otwarcie podobnego obiektu miało niedawno miejsce w litewskiej miejscowości Sintautai znajdującej się w pobliżu partnerskiego Sakiai.

W skład kompleksu wchodzą m.in.: drewniana muszla koncertowa z widownią, plac zabaw, sadzawka, drewniana platforma do spotkań oraz galeria rzeźby polskich i litewskich artystów uczestniczących w plenerach.

Spotkanie, jako jeden z koordynatorów projektu, otworzyła Marta Jurgiełan, dziękując przy okazji tym, którzy pomogli w jego realizacji. Głos zabrali również burmistrz Marek Miros i przewodniczący Wojciech Hołdyński. Kompleks poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Lewandowicz.

Po oficjalnych wystąpieniach fragmenty „Pana Tadeusza” przeczytali: Marta Jurgiełan, Marek Miros, Jan Steć i Mirosław Słapik.

Mimo wietrznej i pochmurnej pogody w uroczystości uczestniczyło ponad 400 osób. Na koncercie, który rozpoczął się po części oficjalnej, została spora grupa osób.

 

Parki kulturalno-rekreacyjne w Sintautai i Grabowie powstały w ramach projektu „Sintautai – Gołdap 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Sąsiedzi w Działaniu, wdrażanego w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.

Powiązane artykuły