Dobra wiadomość dla miłośników zwierząt domowych

psy_4

psy_4Wrzesień przynosi pozytywne zmiany miłośnikom zwierząt domowych, co jest efektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Strażnicy miejscy otrzymali całkiem spore uprawnienia, jeśli idzie o złe traktowanie zwierząt, choćby za trzymanie psa na łańcuchu krótszym niż 3 metry. Tu grozi (już bez udziału sądu) mandat od 20 do 500 zł.

Strażnicy mogą od 3 września wystawiać mandaty za kupowanie psów i kotów poza hodowlą np. na targowiskach, bazarach i giełdach. Mogą też nałożyć mandat za hodowanie rasy uznanej za agresywną bez wymaganego zezwolenia.

Ustawa przewiduje również mandaty osobom, które nie zapewniły zwierzętom domowym ochrony przed zimnem lub upałem lub też nie zabezpieczają odpowiedniej karmy.

Warto zatem zrobić przejażdżkę choćby wzdłuż ulicy Żeromskiego za wiaduktem, w kierunku Kośmidr. Choć nadal problemem są psy biegające wolno poza miastem (zwłaszcza przy gospodarstwie znajdującym się tuż przy zakręcie z szosy na Łobody), gdyż stwarzają zagrożenie wypadkiem drogowym, szczególnie w przypadkach kiedy atakują rowerzystę.

W mieście dzięki interwencjom Straży Miejskiej i gołdapskich mediów ten problem już się zmniejszył choćby przy ulicy Kolejowej.


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Dobra wiadomość dla miłośników zwierząt domowych

 1. Antek

  Żadne cudo z tej nowelizacji. Straży nie ma w każdej gminie, policja ma uprawnienia do karania za takie wykroczenia od dawna i co z tego wynika.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Jam251

  Dla mnie dobrą wiadomością byłoby to, że ludzie zaczęli lepiej dbać o swoje zwierzęta,a nie to, że mogą zostać ukarani.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. To prawda, tyle że warto zadać pytanie – czym w ogóle można uzasadnić trzymanie psa na łańcuchu?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. XYZ

  W gminie Gołdap jest Straż Miejska, chociaż funkcjonariuszy na taka dużą gminę jest za mało, w Gminach Banie Mazurskie i Dubeninki zadania, którymi zajmuje się SM powinna zajmować się policja ale jakoś poza drogówką innych policjantów nie widać. kundle biegają wszędzie, strach przejechać rowerem czy też przejść piechotą. Gminy – wójtowie nie realizują zadań w zakresie zabezpieczenia psów bezdomnych – dla nich ustawa powinna przewidzieć kary

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Antek

  Proponuję aby dzielnicowi rozejrzeli się np. w Pluszkiejmach czy w Barciach w jakich warunkach niektórzy „gospodarze ” trzymają psy. Przy głównych drogach, nie trzeba głębiej szukać sadystów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. mam psa do odania owczarka niemieckiego
  tel 510 205 135

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. mam kota do odania o rasie perski tele 500 252 795

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...