Dzieje się w Galwieciach

galwiecie_inwestycja_9

galwiecie_inwestycja_9Odwiedziliśmy dziś Galwiecie, a konkretnie miejsce inwestycji związanych z rewitalizacją wsi. Prace idą pełną parą i – jak to zostało zaplanowane – ukończone zostaną przed końcem roku.

Będzie to rodzaj kompleksu kulturalno-rekreacyjnego, bowiem w remontowanym budynku są już na ukończeniu są sale do spotkań, w tym osobna dla dzieci. W większej znajdzie się również ściana do wspinaczki skałkowej. Będzie też kuchnia, toalety, nowe meble i komputery.

Na zewnątrz gotowa jest już sztuczna nawierzchnia boiska. Prace wykończeniowe trwają przy boisku do piłki nożnej.

Są też miejsca do plenerowych gier planszowych.

Koszt inwestycji wynosi około 860 tys. złotych. Większość to środki zewnętrzne, około 300 tys. zł stanowi dofinansowanie Gminy Gołdap.

Warto podkreślić, iż przy opracowaniu koncepcji dużą rolę odegrał Maciej Kordjak przy wsparciu dyrekcji tutejszej szkoły.

Wydaje się, że szykuje się w gminie Gołdap nowe miejsce do spotkań i imprez plenerowych, choćby przyszłorocznych… dożynek powiatowych.


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Dzieje się w Galwieciach

 1. Andrzej

  No fajno, niech mają 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Andrzej

  Może Pomidory nie zniszczą 😉

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ken

  … I tak powinno być !!! wszędzie :]

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Bartosz

  Proponuję zająć się stworzeniem miejsc pracy dla ludzi z powiatu, gminy, pobliskich wsi, w tym Galwieć. A fundusze przeznaczyć na potrzeby priorytetowe: drogi dojazdowe, służbę zdrowia i szkolnictwo (zamykanie szkół!). Ludzie doskonale sobie poradzą kiedy zaspokoi się te priorytety. Licząc grosze od pierwszego do pierwszego nie będą mieć frajdy z korzystania z tych za przeproszeniem- pierdół.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Do kolegi Bartosza. Wszyscy pracownicy budujący boisko w Galwieciach są z Gminy Gołdap, a część z nich jest z galwieć

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Galwieć

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Rechot Galwieć

  Bartosz, to nie są pierdoły tylko kawał dobrze odwalonej roboty. A największy udział miał tu nasz kochany pan sołtys Andrzej Borowik, który dosłownie każdego dnia i każdej nocy pilnował w naszym interesie zeby cały ten projekt był wykonany na najwyższym poziomie, Dlatego chwała panu sołtysowi, nikomu innemu. I bardzo proszę żeby odpowiednie władze uchonorowały naszego pana sołtysa najwyższym możliwym orderem. Okazja będzie podczas otwarcia tej świetlicy. Chciałem tez podkreślić przy tej okazji wyjątkowe zaangażowanioe pana sołtysa i jego żony (członkini naszej Rady Sołeckiej) w przygotowaniu wsi Galwiecie do tegorocznych Dożynek Powiatowych. To wyłącznie dzięki ich zaangażowaniu i pani Teresy Żyżyk (członkini Rady Sołeckiej) wieś Galwiecie kolejny raz odniosły na Dożynkach sukces. Dziękujemy Panie Sołtysie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Józef Kiszkorno

   Nie umniejszam zasług sołtysa i jego małżonki, ale gdyby Galwiecie nie miały tak prężnego, dobrze działającego radnego w osobie ppłk. rez. Pana Jana Stecia, wątpię, czy ta inwestycja miałaby miejsce.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. MS

  DO kogo można złożyć podanie o pracę? Czy stanowiska są już zajęte?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...