Trzeba koniecznie podtrzymywać ten płomień

pomagamy_ani_10

pomagamy_ani_10To co w piątek wydarzyło się na sali widowiskowej Domu Kultury dzięki Gołdapskiej Grupie Wsparcia, publiczności, Markowi Gałązce i darczyńcom, przekroczyło oczekiwania – na rzecz chorej Ani Kamińskiej uzbierano 18 tys. złotych.

Był to również wieczór pełen niespodzianek, bowiem już na początku na scenie pojawił się Stanisław Tołwiński, prezes  Aeroklubu Krainy Jezior i organizator „Mazury Airshow”, ofiarując na licytację zabytkowy i cenny zegarek firmy FORTIS z limitowanej serii, z cyferblatem upamiętniającym lot Stanisława Skarżyńskiego przez Atlantyk w 1933 roku, który kilka dni temu otrzymał za swoje zasługi dla rozwoju sportu lotniczego. Wraz ze społecznym dyrektorem Aeroklubu Krainy Jezior Adamem Dzięciołem dodali kilka innych gadżetów. Zegarek został sprzedany za 3 tysiące złotych.

Obecny na spotkaniu wojewoda Marian Podziewski ofiarował – bezcenne jego zdaniem – pióro, które również przed laty otrzymał w prezencie.

Anegdotyczną ciekawostką była, przekazana przez burmistrza Marka Mirosa, wódka „Kibiniówka”, która przeleżała u niego kilkadziesiąt lat. Jest to spust z, nieistniejącej już, gorzelni w Niedrzwicy, zaś nazwa pochodzi od nazwiska, nieżyjącego już, dyrektora tej instytucji. Tajemnicą jest – dlaczego nikt nie chciał jej dotąd wypić? Mimo to trunek poszedł za niemałe pieniądze.

Godny zapamiętania był koncert Marka Gałązki w towarzystwie przyjaciół – tu dało się odczuć powiew świeżości, bowiem artysta przedstawił kilka utworów z nowej płyty. Ciekawe aranżacje, dobre wykonanie, urozmaicona melodyka i anegdotyczny komentarz.

Wieczór zakończyły podziękowania i tort upieczony przez przyjaciółki Ani.

Od Ani organizatorzy otrzymali „złote serce”.

Organizatorom koncertu udała się jeszcze jedna rzecz – impreza nie była pompatyczna i nadęta, a to nie jest łatwe przy takich okazjach.

Trzeba koniecznie podtrzymywać ten płomień, który ma w sobie Gołdapska Grupa Wsparcia (Piotr Bartoszuk, Marcin Białous, Marta Jurgiełan, Stella Kramkowska, Jakub Michniewicz, Beata Otto i Jan Steć) oraz darczyńcy.

Darczyńcy:

Marek Gałązka z Zespołem; Dom Kultury w Gołdapi; P7 Studio Gołdap Piotra Wasilewskiego; Studio Reklamy „Grafix” Eweliny Galińskiej; Starostwo Powiatowe i Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Restauracja Matrioszka pp. Kuśtowskich.

Patroni medialni:

Portal www.goldap.org.pl; Kurier Gołdapski i strona www.goldap.wm.pl, Portal www.niebywalesuwalki.pl, Telebim Gołdap pp. Jejer.

 

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Trzeba koniecznie podtrzymywać ten płomień

 1. J.

  Trzeba podtrzymać ten płomień…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. B.P

  Wspaniały koncert i cudowna atmosfera.Może na co dzień tego nie widać ,ale ludzie w naszym mieście mają Wielkie Serca .Podtrzymujmy ten płomień!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. GGW

  Bardzo proszę aby osoby, które podczas koncertu wylicytowały przelot nad Mazurami nawiązały z nami kontakt dzwoniąc na numer telefonu 508 894 902 w celu ustalenia terminu lotu i wspólnego przejazdu na lotnisko Wilamowo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...