Syreny alarmowe 1 września

Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, w sobotę, 1 września 2012 r., o godz. 12.00 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zostaną włączone – na okres jednej minuty – syreny alarmowe.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Syreny alarmowe 1 września

 1. xae

  Nie, nie, proszę Państwa, to nie dla upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Na stronie internetowej starostwa można przeczytać, ze te syreny włączone będą w ramach Treningu Wojewódzkiego Sytemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania (WSWSiA).
  Moim zdaniem włączenie syren z tego powodu, akurat w takim dniu, to profanacja dzisiejszej rocznicy i wielki nietakt. Można to było zrobić w każdym z 364 dni w roku, ale nie dzisiaj.

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   a na 22 lipca, jeśli doczekamy, niech zaordynują mszę świętą polową, nawet koncelebrowaną, już bez syren, ale za to z ludowymi przyśpiewkami i wierszykami dziatwy „ku czci”; historia toczy się kołem… pod kołem to pojąłem…!

   Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 2. Zbyszek Świtkiewicz

  Nie chcę sprawdzać tej strony, żeby się ostatecznie nie wcurwić, jeśli masz rację, @xae; ale jeśli jest, jak piszesz, to…. ostatni rozsądny gasi światło, i próbuje budować Nową Lepszą Polskę choćby i na Grenlandii; a nad Wisłą, Odrą i… Gołdapą, niech (tymczasowo, bo do czasu) rezydują tylko genetyczne lemingi (proweniencji politycznej od prawa, do lewa), czekające jak … lemingi na ostateczne pierdyknięcie w stylu Amber Gold, ale w skali dotyczącej całego tego…. nieszczęsnego kraju; gdybym tylko miał „maciejówkę” i chociaż z jedną, lojalną, dywizję pod ręką (na „wsystkie tsy”, które obecnie posiadamy…..);

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 3. xae

  Jeszcze jedna uwaga, tym razem do Redakcji – droga Redakcja (nie chcę napisać – znów) się nie popisała. Naprawdę nie wiem, dlaczego Redakcja zamieściła tak okrojoną informację. Wprowadza to w błąd czytelników, dla których 1 września nadal kojarzy się z wydarzeniem historycznym, a nie z ćwiczeniami obrony cywilnej.
  Redakcja znowu nie sprawdziła informacji do końca? Czy też okrojenie informacji miało jakiś cel?
  Daję minus Redakcji, ale wiem z poprzednich doświadczeń, że Redakcja będzie siedziała cicho… ale może jednak ta wypowiedź ją sprowokuje?

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  1. Daliśmy się sprowokować:-) To była w całości informacja, którą otrzymaliśmy od rzecznika wojewody. Można zatem było zacząć: Jak informuje rzecznik wojewody…”

   Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
   Please wait...