Rozdawali kamizelki odblaskowe

policja_rowery_1

policja_rowery_1W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym gołdapscy policjanci przeprowadzili kolejne już działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu”. Mając na uwadze w szczególności bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów funkcjonariusze przekazywali im kamizelki. Elementy odblaskowe pochodzą z realizowanego projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”, który w swoich założeniach ma rozpowszechniać bezpieczne zachowania drogowe wśród użytkowników dróg.

Wczoraj policjanci z gołdapskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu”. Głównym założeniem realizowanych akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Funkcjonariusze reagowali na naruszane przepisy ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych nie zmotoryzowanych jak i kierujących pojazdami samochodowymi względem tych użytkowników dróg.

W trakcie prowadzonych kontroli funkcjonariusze wręczali rowerzystom i motocyklistom kamizelki odblaskowe. Elementy odblaskowe pochodzą z realizowanego projektu „On, ty i ja tej samej drodze”. Głównym założeniem prowadzonej akcji będzie uświadomienie mieszkańcom powiatu gołdapskiego jak ważne jest szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają i apelują do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów. Piesi przekraczając jezdnię powinni korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych. Rowerzyści poruszając się po drodze po zmroku bezwzględnie muszą pamiętać o prawidłowym i sprawnym oświetleniu roweru. Natomiast zarówno piesi i rowerzyści korzystając z dróg po zmroku, zwłaszcza, jeślii są to drogi nieoświetlone, powinni używać elementów odblaskowych, które poprawiają ich widoczność.

Działania będą prowadzone cyklicznie na terenie całego powiatu gołdapskiego, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. (IS)

policja_rowery_2

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Rozdawali kamizelki odblaskowe

  1. Dlaczego robicie z rowerzystów kulfonow klaunow i innych pajacow. Jeśli tak chcecie propagować bezpieczenstwo i widocznosc rowerzystow rozdawajcie oswietlenie rowerowe. Poza tym uczcie kierowcow, szczegolnie tych starszych co to jest sciezka, droga rwerowa, przejazd rowerowy i kiedy rowerzysta ma pierszenstwo