Przekazali odblaski białoruskiej młodzieży

kolonie_bialoruskie

kolonie_bialoruskieTrwa policyjna akcja „Bezpieczne i zdrowe wakacje 2012”. Policjanci powiatu gołdapskiego wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Straży Granicznej sprawdzają stan bezpieczeństwa i warunki sanitarne, w jakich wypoczywają najmłodsi.

W ramach realizowanych działań, funkcjonariusze prowadzą także spotkania profilaktyczne podczas których przypominają letnikom główne zasady bezpiecznego wypoczynku. Tym razem policjanci spotkali się z białoruską młodzieżą. W trakcie wizyty mundurowi zapoznali kolonistów z potencjalnymi zagrożeniami, na które mogą być oni narażeni podczas letniego wypoczynku. Uwieńczeniem spotkania było przekazanie młodzieży elementów odblaskowych pochodzących z projekty „On, ty i ja na tej samej drodze”.

 

Od początku wakacji trwają działania „Bezpieczne i zdrowe wakacje 2012”. W ramach tej akcji policjanci powiatu gołdapskiego razem z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Straży Granicznej odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Na koloniach i obozach sprawdzają oni stan bezpieczeństwa oraz warunki sanitarne, w jakich przebywają najmłodsi. Ponadto policjanci prowadzą również spotkania profilaktyczne z wypoczywającymi tam letnikami. Wczoraj funkcjonariusze mieli okazję spotkać się w wypoczywającą w Żytkiejmach grupą białoruskiej młodzieży z obwodu grodzieńskiego i Vitebska. Podczas wizyty policjanci omawiali zagadnienia dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku a także przybliżyli zagranicznym gościom swoją pracę. Także pracownicy Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej przypomnieli kolonistom główne zasady zachowania się w kontaktach z dzikimi zwierzętami oraz procedury postępowania w przypadku ukąszenia przez kleszcza. Pod koniec spotkania policjantka rozdała letnikom odblaski pochodzące z projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”.

Działania „Bezpieczne i zdrowe wakacje 2012” potrwają do końca sierpnia. (IS)

kolonie_bialoruskie

kolonie_bialoruskie

 


Aktualności

Powiązane artykuły