O patriotyzmie z udziałem ministra

min_dziekonski_25_08_12_23

min_dziekonski_25_08_12_23O tym, jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm mogliśmy się przekonać w gołdapskiej „Trójce” podczas piątkowego podsumowania projektu edukacyjnego, realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu pod patronatem Prezydenta RP. W podsumowaniu wzięli udział m.in.: Olgierd Dziekoński – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, wojewoda Marian Podziewski, burmistrz Marek Miros i przedstawiciele Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

W projekcie uczestniczyło 11 placówek z całego kraju, natomiast realizacją przedsięwzięcia w Gołdapi zajęły się studentki pedagogiki Agnieszka, Iwona i Sara oraz nauczycielka Małgorzata Chojnowska.

Razem z grupą uczniów w wieku od pięciu do dziesięciu lat wcielili się w rolę detektywów poszukujących skarbu. Toteż gołdapski projekt nazwano: „Mali detektywi, czyli w poszukiwaniu skarbu”. Rzecz jasna najważniejszym skarbem był patriotyzm, ale droga do celu wiodła między innymi poprzez wytypowanie elementów wyróżniających nasz kraj. Nie zapomniano przy tym o sąsiadach zza granicy Polski.

Wśród wykorzystanych narzędzi znalazły się m.in. pogadanki, rozmowy i krzyżówka, w rozwiązaniu której aktywnie uczestniczył minister Olgierd Dziekoński.

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki od Kancelarii Prezydenta RP. Przy okazji goście zwiedzili szkołę i spotkali się kadrą „Trójki”.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły