Gołdap – Kowale Oleckie: harmonogram remontu odcinka drogi nr 65

65_tka

65_tkaBurmistrz Marek Miros spotkał się w Olsztynie z Dyrektorem Olsztyńskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosławem Nicewiczem. Celem spotkania było doprecyzowanie terminów planowanego na lata 2013 – 2014 remontu drogi krajowej nr 65 na odcinku Gołdap – Kowale Oleckie.

 

Z informacji przekazanej przez Dyrektora Mirosława Nicewicza i burmistrza wynika następujący harmonogram działań związanych z realizacją inwestycji:

– W czerwcu Oddział złożył do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wniosek o tzw. ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). Do końca tego roku Oddział Wojewódzki GDDKiA uzupełni dokumentację związaną z raportem oddziaływania na środowisko.

– Prawdopodobne wydanie ZRID-u nastąpi w I kwartale 2013 roku.

– W międzyczasie Oddział ogłosi przetarg na wykonawstwo inwestycji (ogłoszenie przetargu planowane jest na grudzień 2012 roku).

– Planowane podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich planowane jest do końca kwietnia 2013 r.

– Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest do 30 czerwca 2013 r.

– Realizacja inwestycji planowana jest od lipca 2013 r. do końca roku 2014.

Szacowana wartość robót w przeliczeniu wynosi około 45 mln złotych.

– Przypomnijmy, że w trakcie realizacji na terenie naszej gminy wykonywana jest inwestycja ze środków Urzędu Marszałkowskiego i środków europejskich na odcinku Grabowo- Gołdap, Boćwinka – Banie Mazurskie wraz z ulicami Paderewskiego i Wojska Polskiego. W najbliższych miesiącach planowana jest modernizacja ulicy Górnej w Gołdapi. Finansowanie modernizacji tej ulicy pochodzi z trzech źródeł: 70 % to środki europejskie a po 15 % Gminy Gołdap i Powiatu Gołdapskiego. W projekcie budżetu na rok 2013 znajdzie się modernizacja ulicy Sosnowej oraz częściowy remont ulicy Cisowej. Sprawa ta została uzgodniona z radnymi Rady Miejskiej – mówi Marek Miros.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdap – Kowale Oleckie: harmonogram remontu odcinka drogi nr 65

  1. wojtek

    Cisowa i Świerkowa przez PEC.Mało kto o tym pamięta.Dołóżmy jeszcze przeniesienie inwestycji związanych z oczyszczeniem jeziora Gołdap i budowy cmentarza.Taki mały PEC a tyle namieszał.Pytanie czy to tylko wina PEC-u?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...