Zbliża się Kartaczewo 2012

plakat_kartaczewo_intern
plakat_kartaczewo_internKolejna cykliczna impreza zbliża się wielkimi krokami. „Regionalny Festiwal Pogranicza – Kartaczewo 2012” odbędzie się 5 sierpnia na placu Zwycięstwa w Gołdapi.
Jeszcze tydzień został na zgłaszanie się do konkursu „Mistrz Kartaczy”, który odbędzie się w dwóch kategoriach (restauracje, zakłady gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne, organizacje) oraz osoby fizyczne i konkurs „Mistrz Kartaczy – kartacze domowe”. Kulinarne klimaty uzupełnią stoiska z ludowym rzemiosłem, malarstwem, miodami, wypiekami i wędlinami oraz występy ludowych zespołów oraz gwiazdy wieczoru Rudiego Schubertha i Wałów Jagiellońskich.
Poniżej znajdują się regulaminy i karty zgłoszeń do poszczególnych konkursów. Zapraszamy do uczestnictwa w imprezie.
Organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Gołdap, Dom Kultury w Gołdapi, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” .
Współpraca: Ośrodek Sportu i Rekreacji i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi.

Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Zbliża się Kartaczewo 2012

 1. pit

  jedno pytanko do czego służy targowica ? wydaje mi się że miała służyć między innymi do tego rodzaju imprez !!!!!!!!!!!!! a tak na marginesie czemu rynek a nie plac z . albo po prostu park !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. A jak myślisz, gdzie jest lepszy klimat do takich imprez? Nie wystarczy rozstawić stragany na otoczonym zielskiem pustkowiu, jakim jest targowica, otoczenie też jest ważne. Wyobraź sobie kutnowskie „Święto Róży” poza miastem albo węgorzewski „Jarmark folkloru”. Ten rynek, plac albo też park (bo dla mnie akurat nazwa nie jest dramatem, gdyż i tak oficjalnie zostanie plac Zwycięstwa) ma właśnie taki niepowtarzalny klimat. Co do targowicy – moim zdaniem jest to niezłe miejsce do większych i głośniejszych imprez. Na dodatek warto zwrócić uwagę i na taki argument – gołdapianie o wiele chętniej przebywają teraz w parku niż to miało miejsce przed remontem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Franek

  Szanowna jednoosobowa redakcjo. Pytanie pit zostało skierowane do organizatorów a nie do redakcji.Nie wszyscy muszą się zgadzać z osobą udającą redakcje co do miejsca imprezy. Najwięcej do powiedzenia powinni mieć mieszkańcy placu Zwycięstwa,ktorzy są denerwowani wrzawą co niedziela. Ponadto jeśli się coś wyjaśnia to trzeba być kompetentnym i kulturalnym. Ja osobiście uważam,że zadaniem redakcji każdej jest informacja a nie ogłaszanie zdania redaktorów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. W życiu, moim zdaniem, ważna jest zasada – zanim się coś powie jako pewnik, to najpierw warto jest być przysłowiowym materacem. Redakcja nie jest jednoosobowa. Na równych zasadach (i mniej więcej w podobnych proporcjach) na naszym portalu wpisy zamieszczają co najmniej dwie osoby. Jest jeszcze trzecia osoba z dostępem do cmsa, która materiały wrzuca z mniejszą częstotliwością.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. alus40

  W 100% zgadzam się z redakcją ,.park jest idealnym miejscem pokazał to zeszły rok ,i oby w tym roku było podobnie ,a jest zauważalnym poprawa frekwencji podczas letnich koncertów ,i napewno będzie tak na „Kartaczewie”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...