Walka wyrównana i w dobrym stylu

pilka_reczna_12_2

pilka_reczna_12_2Emocjonujący przebieg miał sobotni turniej piłki ręcznej, zwłaszcza walka o drugie miejsce między Oleckiem, Ełkiem oraz drużyną „Gołdap i Goście”. Poziom gry tych zespołów był bardzo wyrównany. Natomiast podtrzymując niejako tradycje podlaskiego szczypiorniaka wygrała drużyna Dąbrowy Białostockiej. Wszak to z białostockiego AZS pochodził jeden z naszych najlepszych szczypiornistów – Jerzy Melcer.

Drugie miejsce po meczu z Oleckiem zajęła „Gołdap i Goście”, w której grali między innymi piłkarze Bartoszyc i Kowal Oleckich. Sukces drużyny jest tym większy, że średnia wieku w zespole była raczej najwyższa w stosunku do pozostałych. Ale to świadczy zarówno o prawdziwej pasji zawodników, jak znajomości tej dziedziny sportu.

Trzecie miejsce zajął Ełk, czwarte – Olecko, piąte – „Jaćwingowie” Gołdap.

Tej ostatniej warto poświęcić trochę uwagi, gdyż od kilku dni jest to już zarejestrowany klub piłki ręcznej. I tu, w przeciwieństwie do „Gołdapi i Gości”, dominują bardzo młodzi zawodnicy. Będzie to jedyny klub szczypiornistów i pierwszy od lat na terenie naszej gminy. Wkrótce wybory zarządu.

W trakcie turnieju wybrano również najlepszego bramkarza i został nim Tomasz Stankiewicz. Najlepszym strzelcem okazał się Tomasz Szyszkowski, który strzelił 20 bramek.

Imprezę otworzył starosta Andrzej Ciołek, puchary i dyplomy wręczyła Anna Rawinis – sekretarz Starostwa Gołdapskiego.

Powiązane artykuły