Pięciu poszukiwanych trafiło do aresztu

poszukiwani

poszukiwaniFunkcjonariusze z gołdapskiej komendy policji zatrzymali pięciu mężczyzn. Mieszkańcy powiatu byli poszukiwani na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Olecku, Sąd Okręgowy w Suwałkach i Sąd Garnizonowy w Szczecinie. Robert P., Marcin K., Tomasz M., Dawid T. i Jarosław K. trafili już za kratki, gdzie będą odbywać zasądzoną im karę pozbawienia wolności.

Gołdapscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali pięciu mieszkańców powiatu. Mężczyźni byli poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Olecku, Sąd Okręgowy w Suwałkach i Sąd Garnizonowy w Szczecinie.

Wczoraj popołudniu w jednej z miejscowości na terenie powiatu kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym Jarosława K. Kiedy funkcjonariusze weszli na teren budowy, gdzie mógł przebywać 30-latek zauważyli jak jeden z mężczyzn na ich widok zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go. Mężczyzna, który po odbyciu części kary nie stawił się do zakładu karnego, był poszukiwany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Banie Mazurskie od dwóch lat ukrywał się przed stróżami prawa często zmieniając miejsca pobytu.

Kolejny mężczyzna został zatrzymany na placu Zwycięstwa w Gołdapi. Policjanci patrolujący teren miasta zauważyli znanego im osobiście Dawida T, który był poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy i pobicie. Ukrywający się od około miesiąca 24-latek trafił na komendę.

Kilka godzin później w jednym z mieszkań w podgołdapskiej wsi został zatrzymany Tobiasz M. 24-letni suwalczanin był poszukiwany za naruszenie czynności ciała. Natomiast Robert P. „wpadł” w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli klatek schodowych. 37-latek trafił za kratki, ponieważ nie płacił alimentów.

Ostatni z poszukiwanych mężczyzn zgłosił się osobiście na komendę. Jak oświadczył Marcin K, nie mógł już wytrzymać tego napięcia związanego z faktem, iż jest poszukiwany. 29-latek odpowie za kradzież.

Poszukiwani zostali doprowadzeni do aresztu śledczego, gdzie będą odbywać zasądzoną im karę pozbawienia wolności. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły