Zabawa była udana

Dzień Dziecka to ulubione święto najmłodszych. Z tej okazji w dniu 16 czerwca   w Grabowie odbył się Rodzinny Dzień Dziecka. Organizatorami i sponsorami imprezy była Świetlica wiejska w Grabowie, sołtys Grabowa – Danuta Szermińska, radny Józef Dominiuk oraz Ryszard Surwiłło.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 pokazami gości. Zaprezentowały się następujące instytucje: Straż Graniczna z Bań Mazurskich, Komenda Powiatowa Policji z Gołdapi oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Grabowa.
Słoneczna aura oraz zapewnione atrakcje  przyciągnęły całe rodziny. Uśmiechnięte buzie, zaciekawienie, chęć wspólnej zabawy oraz pyszna kiełbaska z grila sprawiły, że zabawa była udana.
Po zakończonych pokazach w rytmach dziecięcej muzyki odbył się blok zabaw i konkursów rodzinnych. Najmłodsi zawodnicy skakali w workach niczym żabki do rodziców czekających na mecie z nagrodami. Trochę starsi uczestnicy pokonywali trasę na czas, skacząc na piłce dmuchanej. Młodzi chłopcy z piłeczką na łyżce też mieli nie lada zadanie, pokonując trasę w jak najkrótszym czasie. Dziewczęta pokazały swoje umiejętności kręcenia hula-hopem. Największe zaciekawienie przyniosła rywalizacja rodzinna „Moja- Twoja”. Drużyny ( rodzic+ dziecko) na tzw. koziołku musiały przepiłować drzewo na czas. Zadanie niebezpieczne, wymagające zgrania drużyn oraz cierpliwości i opanowania wypadło bardzo ciekawie.
Inną rodzinną atrakcją był konkurs plastyczny pt: „Collage rodzinny” wykonywany z kolorowych plakatów. Drużyny wykazały się wielkim zaangażowaniem. Prace wykonane na kolorowych brystolach były fantazyjne, pomysłowe i ciekawie wykonane.
Na zwycięzców wszystkich rywalizacji, konkursów i zabaw czekały nagrody w postaci upominków. Dzieci otrzymały również odblaskowe naklejki z symbolem piłki, przekazane przez gołdapską policję, współrealizatora powiatowego programu „On, ty i ja na tej samej drodze”.
Przez cały czas trwania imprezy serwowana była kiełbaska z grilla.
Osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.


Aktualności

Powiązane artykuły