Odpowiedzą za kradzież barierek

kanal brozajcki

kanal brozajckiGołdapscy kryminalni zatrzymali 18-letniego Dawida F. podejrzanego o kradzież metalowych barierek zabezpieczających Kanał Brożajcki. Jak ustalili policjanci, mężczyzna działał wspólnie ze starszym bratem, który obecnie przebywa w areszcie. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat może grozić dwóm mieszkańcom powiatu węgorzewskiego, którzy podejrzani są o kradzież metalowych barierek, zamontowanych na Kanale Brożajckim. Do zdarzenia doszło na przełomie listopada ubiegłego roku i kwietnia br. Skradzione metalowe elementy oszacowano na około 1700 złotych. Policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali 18-letniego Dawida F.

Wczoraj mieszkaniec powiatu węgorzewskiego usłyszał zarzut, do którego się przyznał. W trakcie wyjaśniania okoliczności tej kradzieży okazało się, że młody człowiek nie działał sam. Pomagał mu w tym jego starszy brat, który obecnie przebywa w areszcie śledczym. Pomimo, że 28-letni Przemysław F. odbywa karę pozbawienia wolności, nie uniknie on także odpowiedzialności za kradzież. O losie braci zdecyduje sąd. (IS)

zatrzymany


Aktualności

Powiązane artykuły