Nadzwyczajna sesja w sprawie wiejskich szkół

Zanosi się na to, że już w najbliższy poniedziałek radni podejmą decyzję na temat dalszego funkcjonowania szkół wiejskich w Boćwince, Galwieciach i Jabłońskich. Na stronach urzędu miejskiego znajdziemy informację o najbliższej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej i jej program:Informuję, że nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gołdapi odbędzie się w dniu 4 czerwca 2012 r. o godz. 15,00 w sali konferencyjnej Urzędu.
Porządek posiedzenia
1. Otwarcie posiedzenia
2. Przedstawienie porządku obrad
3. Podjęcie uchwał w sprawach:
– przekazania Szkoły Podstawowej w Boćwince do prowadzenia Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap z siedziba w Gołdapi
– przekazania Szkoły Podstawowej w Galwieciach do prowadzenia Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap z siedziba w Gołdapi
– przekazania Szkoły Podstawowej w Jabłońskich do prowadzenia Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap z siedziba w Gołdapi
4. Wolne wnioski
5. Zamknięcie Sesji

Przewodniczący Rady Miejskiej – Wojciech Hołdyński


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Nadzwyczajna sesja w sprawie wiejskich szkół

 1. Cezar

  Wojna idzie na noże niemalże. Z jednej strony ponoć padają propozycje objęcia lukratywnych stanowisk w obszarze nowych instytucji nad jeziorem (szefowanie pijalni wody – jak raz dla człowieka, który do tej pory z wodą miał sporo wspólnego i objąwszy takie stanowisko nie będzie musiał już ponownie startować w wyborach na radnego!, a więc nie będzie obawiał się o stratę elektoratu). Bzdura zapewne.
  Jeszcze przed ostatnią Sesją padła ponoć propozycja dla jednego z radnych objęcia prezesury FRRG (została odrzucona a dziś jak wiadomo jest już nieaktualna) – też bzdura.
  No i planuje się też ponoć miły wyjazd do Grecji dla grupy radnych (ale w skład delegacji mieliby wejść tylko ci „dobrzy” radni, którzy „prawidłowo postrzegają potrzebę przekazania szkół pod zarząd FRRG!”). Bajki.
  A z drugiej strony?
  A co mogą obiecać nauczyciele i rodzice?
  Tylko głosy. I radni powinni o tym pamiętać. Bo lukratywne stanowiska na wodzie są pisane. Prawda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Awe

  Burmistrz największymi literami na plakacie zaprasza na otwarcie strefy kibica – będzie dobra zabawa, miła atmosfera , wszystko co dobre.
  A radni miejscy? Te czarne charaktery po cichu szykują poniedziałkowy spektakl „Fundacja albo likwidacja – czyli pieniądze albo życie”.
  W końcu ktoś musi byc od czarnej roboty

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Roza

  Jak inaczej może zachować się radny, który pracuje w Domu Kultury i któremu płaci burmistrz?
  Jak inaczej może zachować sie radny, który oprócz diety radnego dostaje sporą sumkę za bycie członkiem Komisji ds Walki z Alkoholizmem?
  Jak inaczej może zachować się ktoś kto ma zonę pracującą w Straży Miejskiej, czyli instytucji podległej finansowo burmistrzowi?
  Jak inaczej może zachować się ktoś czyja córka pracuje w Urzędzie Gminy?
  Ludzie, nie miejcie złudzeń.. Wszystko jest już pozamiatane. Szkoły przejdą pod Fundację. Niestety.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. zniesmaczony

  Czy tak jak zwykle burmistrz wzywał pojedynczo i groził utratą posad wśród najbliższej rodziny , jesli zagłosują nie po jego mysli?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. cc

  Szukam artykułu dotyczącego „nowego” prezesa Fundacji (J. Charkiewicz), szukam i szukam, w te i wewte i… nie ma… Nie ma od wczoraj…
  Ciekawe, dlaczego.
  Jest godzina 8.28, sobota. ciekawe, czy redakcja po cichu zamieści go z powrotem.
  A może by tak nie po cichu, tylko z jakimś wytłumaczeniem.
  I proszę nie pisać potem, że moje szukanie było nieuważne.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. scooby doo

  Też szukałam, ale widać dosięgła go karząca ręka sprawiedliwości 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Wpis rzeczywiście na pewien czas zniknął. Z pewnością nie w wyniku nacisków – lecz w wyniku technicznego nieporozumienia. Już wrócił.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Paweł

  Eeee, szanowna redakcjo. Wrócił artykuł rzeczywiście, ale mówienie o jakimś technicznym nieporozumieniu jest… śmiechu warte. Przynajmniej Ty redakcjo nie ulegaj naciskom.
  Panowie Radni (do Pań nie ma sensu się zwracać – przykre ale prawdziwe!), pokażcie że macie jaja! Przed głosowaniem wyraźcie głośno swój pogląd, w jedną lub drugą stronę. Tak będzie uczciwie wobec Waszych wyborców.
  Panie Przewodniczący! Wojciechu Hołdyński Nie wikłaj się Pan w polityczne rozgrywki. Jesteś Pan szefem całej Rady, nie stawaj po żadnej ze stron. Wstrzymaj się od głosu!
  Panie Radny Skiba! Pokaż Pan, że nie jesteś manipulowany i że nie można Cię kupić za parę dodatkowych złotych z dodatkowej Komisji, której członkiem w zasadzie być nie powinieneś. Jeśli jednak nie możesz inaczej – wstrzymaj się od głosu.
  Panie Radny Wrzosek. Negatywna opinia jaką masz wśród nauczycieli niech nie będzie powodem do zemsty. Pokaż, że mimo coraz bliższej emerytury myślisz nadal tak samo jak każdy nauczyciel w tej gminie. Jeśli umocowania w Gołdap Razem i lukratywne stanowisko Przewodniczącego Komisji Oświaty za 800 zł nie pozwalają Ci zachować się inaczej – wstrzymaj się od głosu.
  Panie Radny Mioduszewski – nie mam słów żeby Pana prosić o rozsądek. Po prostu zachowaj się Pan po ludzku.
  Panie Radny Steć – pracę dla żony można znależć także poza Urzędem, wystarczy poszukać. Nie słuchaj Pan iluzorycznych obietnic. Zachowaj się przyzwoicie, bądź przeciwko.
  Panie Radny Luto – dostałeś Pan pieniądze na drogi i na chodnik więc o głosy w przyszłych wyborach raczej nie musisz się martwić. Wystarczy tylko byś jeszcze uratował szkołę przed zakusami Fundacji, instytucji która nigdy jeszcze nie zajmowała się szkolnictwem. I będziesz w porządku. Zagłosuj przeciwko przekazaniu szkół.
  Panie Radny Dzienis – to dla Pana ostatnia szansa żeby liczyc na jakiekolwiek głosy na wsi. Niech Pan pamięta, że obietnice objęcia lukratywnych stanowisk w sektorze uzdrowiskowym to mrzonka! Zagłosuj Pan przeciwko przekazaniu lub chociaż wstrzymaj się od głosu.
  Panie Radny Magielnicki – zachoruj Pan. Masz Pan prawo.
  Panie Radny Banel – dziękuję, że podejmie Pan właściwą decyzję.
  Panie Burmistrzu – wycofaj się Pan z własnego nie do końca przemyślanego planu. Pokaż Pan wielkość.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. „Nacisk” był prozaiczny, opisałem go w innym wpisie. Politykom lokalnym nie ulegamy. Na szczęście jako redaktorzy w sporej mierze róznimy się poglądami w tej mierze.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 9. Xyz

  A co z resztą radnych?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...