12 stypendiów dla studentów


Gołdapski Fundusz Lokalny około 15 lipca ogłosi nabór wniosków o stypendia dla studentów
. Stypendia będą przyznawane w ramach programu „Agrafka Agory” – partnerskiego program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory. Organizacje te oraz Gmina Gołdap, Powiat Gołdapski i osoby prywatne od wielu lat wspierają program stypendialny dla studentów powiatu gołdapskiego. Zgromadzone środki pozwolą na ufundowanie 12 stypendiów po 380 zł miesięcznie każde.

– Już wkrótce ogłosimy nabór w konkursie na stypendia studenckie – mówi Zbigniew Mieruński, prezes zarządu Gołdapskiego Funduszu Lokalnego – podobnie jak w latach poprzednich kryteria uzyskania stypendiów są trzy: sytuacja materialna studenta, wyniki w nauce oraz aktywność poza szkolna, a więc dokonania naukowe, kulturalne, sportowe czy też działalność społeczna, wolontarystyczna odpowiednio udokumentowana. Dokładne informacje, regulamin i druki wniosków od 15 lipca będą dostępne na stronie www.funduszgoldap.pl.

Nabór wniosków potrwa do 24 sierpnia 2012 r. Wszystkim poszukującym możliwości otrzymania stypendiów zachęcamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl , który stanowi bazę wszystkich programów stypendialnych dostępnych dla młodych ludzi. Mamy nadzieję, że na podanej stronie młodzież z naszego powiatu znajdzie odpowiedni dla siebie program i w ten sposób uzyska możliwość dofinansowania nauki z innych źródeł.

 


Aktualności

Powiązane artykuły