Zmeczony miastem? Przyleć nad Biebrzę!Być może również w Gołdapi znajdą się miłośnicy ptaków. Wszystkich spragnionych Przyrody, Ptaków i dobrej zabawy zapraszamy nad Biebrzę do Goniądza gdzie w dniach 18-20 maja odbędzie się II Zlot Ptaków Polskich.

Jeśli macie ochotę wyprawić się na Koncert Bekasów i Wodniczki, popodglądać Bobry i Łosie, sprawdzić w terenie podstawy 'Kupologii Stosowanej’, obejrzeć prezentację „4 Wesela i Pogrzeb, czyli jak kochają się ptaki”, poznać Mateusza Piesiaka, zdobywcę prestiżowej nagrody BBC 'Wildlife Photographer of the Year 2011′, spotkać Joannę Wierzbicką – pierwszą Damę polskiego filmu przyrodniczego, wziąć udział w warsztatach rysownika Michała Skakuja i fotografika Marcina Nawrockiego, jeśli chcecie posłuchać eleganckiego jazzu w wykonaniu zespołu Trio Mania oraz energetycznego folku Balkan Sevdah, , a wreszcie w niedzielę wziąć udział w próbie bicia naszego własnego rekordu Księgi Guinnessa z roku 2010 i współtworzyć największy na świecie wizerunek Orlika Grubodziobego – przyjedźcie!

18, 19 i 20 maja w Goniądzu odbędzie się Drugi Zlot Ptaków Polskich – czyli wszystkich spragnionych kontaktu z Przyrodą. Nad dziką Biebrzę przyjadą Członkowie jedynego w swoim rodzaju Klubu Ptaków Polskich. II już Zlot Klubu to ich/nasze święto! Przyjadą Państwo Kulczykowie, Sowińskich, Szczygłowie, Wróblewscy oraz inni którzy pochodzą od ptaków lub mają z nimi szczególną więź. Do urokliwego Goniądza przyjadą nie tylko Państwo Ptasińscy, ale też inni Bioróżnorodni – z „pochodzenia”, jak i z wyboru. Będą więc Państwo Kwiatkowscy, Lipscy, Dębscy czy Wilkowskich oraz wszyscy ludzie na pTAK!
Już w piątek, 18. maja rozpoczynamy prezentacje filmów, pokazy multimedialne, warsztaty artystyczne, spotkania z autorami. Wieczorem ognisko, akordeon i śpiew do późnych godzin…

Niektórym jednak odradzamy taką przedłużoną zabawę – bo w sobotę pierwsze wyprawy na bagna ruszają o godzinie 3.30! I tak do niedzielnego wieczoru Klubowicze i Goście Specjalni z całej Polski, a także m.in. z Holandii, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii będą wędrowali po bagnach podążając za łosiami, bobrami czy stadami wędrownych ptaków, a unikając spragnionych ich krwi chmar komarów (uspakajamy: jest to możliwe i podpowiadamy jak). W tym samym czasie inni będą błądzić kajakami pośród zaczarowanych meandrów Biebrzy. Na polu festiwalowym kontynuowany będzie program rozpoczęty w piątek. Wśród prowadzących będą m.in. Pani Joanna Wierzbicka, pionierka i pierwsza dama polskiego filmu przyrodniczego. Osobiście zaprezentuje nam jedne z pierwszych obrazów jakie nakręcone zostały dla polskiej telewizji – a pierwsze na- i o Biebrzy. Zobaczymy też Sagę Pierwotnej Puszczy – oraz spotkamy jej autorów: Bożenę i Jana Walecników. Ci, którzy chcą wzmocnić swój warsztat fotograficzny, będą mogli zrobić to pod okiem Marcina Nawrockiego – jednego z najlepszych naszych fotografów przyrody. Jeśli zaś ktoś woli rysować ptaki, raczej, niż je fotografować, zapraszamy na zajęcia z mistrzem Michałem Skakujem, który poprowadzi warsztat „Piórkiem i węglem”.
W sobotni wieczór wyjątkowy koncert: Jazz na pTAK! w wykonaniu zespołu TrioMania. Gdy ucichnie nastrojowy i elegancki jazz, do zabawy zagrają nam Balkan Sevdah… Nikt nie pozostanie w pozycji siedzącej!

W niedzielę 20 maja, w Goniądzu nad Biebrzą bijemy rekord Guinnessa – układamy z ludzi największego ptaka na świecie. Będzie to Orlik Grubodzioby. W rzeczywistości nie tyle największy, co jeden z najrzadszych gatunków w naszym kraju…
Tym samym podejmiemy próbę pobicia własnego rekordu z 19 września 2010. Wówczas blisko 1350 osób ustawiło się w kształt gigantycznego Bociana. Świętowaliśmy w ten sposób Międzynarodowy Rok Bioróżnorodności ustanowiony przez ONZ oraz otworzyliśmy Kampanię na pTAK! i I Zlot Klubu Ptaków Polskich.

W Goniądzu zlatujemy się, aby świętować ptaki – razem z nimi całą (Bio)Różnorodności, Przyrodę i naszą więź z nią! Każdy znajdzie w naszym programie coś inspirującego. Każdy spotka tam interesujących i otwartych ludzi. Każdy może zaangażować się w dyskusje i rozmowy – o rzeczach ciekawych, ważnych i najważniejszych – o ptakach, o Bioróżnorodności, o ochronie życia na Ziemi.
Wszystko, naturalnie, w duchu na pTAK!
Aby wziąć udział w Zlocie, najlepiej dołączyć do Klubu Ptaków Polskich. Zapraszamy!
Szczegóły na www.jestemnapTAK.pl
Bądźmy na pTAK! Zanim będziemy za późno.

Ptaki Polskie zapewniają Członkom Klubu Ptaków Polskich posiłki oraz pokrywają koszty udziału we wszystkich atrakcjach Zlotu.

Aby wziąć udział w Zlocie i bezpłatnie skorzystać z wszystkich atrakcji, najlepiej dołączyć do Klubu Ptaków Polskich – szczegóły…

Poniżej szczegóły programu oraz formularz zgłoszeniowy

Program II Zlotu 2012

Zgłoszenie Uczestnictwa ZPP 2012

Osoba kontaktowa: Ewa Stróżniak, PTAKI POLSKIE, tel.: 887 747 737.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zmeczony miastem? Przyleć nad Biebrzę!

  1. apap

    To lecimy!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...