Świadek, który nie stawiał się do sądu trafił do aresztu

Policjanci z Gołdapi zatrzymali 43-letniego Jarosława B. Mężczyzna zlekceważył sobie obowiązek stawienia się jako świadek na kolejnych rozprawach sądowych. Decyzję o jego zatrzymaniu podjął Sąd Okręgowy w Łomży. Wczoraj mieszkaniec powiatu gołdapskiego trafił do suwalskiego aresztu.
Wczoraj kilka minut po godz. 15.00 gołdapscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu gołdapskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu zatrzymania i doprowadzenia przez Sąd Okręgowy w Łomży. Zgodnie z wydanym postanowieniem Jarosław B. trafił za kratki, ponieważ wzywany jako świadek nie pojawiał się na kolejnych rozprawach sądowych i uporczywie uchylał się od składania zeznań. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Suwałkach, gdzie odbędzie zasądzoną mu karę 30 dni pozbawienia wolności.
Zgodnie z kodeksem postępowania karnego, sąd może zastosować karę porządkową w formie kary pieniężnej lub aresztu na czas nie przekraczający 30 dni, wobec każdego świadka, który nie stawił się na jego wezwanie bez należytego usprawiedliwienia.


Aktualności

Powiązane artykuły