Na wycieczce do Kadzidłowa

Kadzidłowo to niewielka wieś położona niedaleko Mikołajek. Znajduje się tu Prywatny Park Dzikich Zwierząt, mający za zadanie chronić gatunki, którym grozi wymarcie. Są to między innymi jelenie, wilki, sarny, koniki polskie (będące potomkami wymarłych tarpanów), rysie, lisy, dziki, daniele, łosie, bobry oraz wiele gatunków ptactwa.

Nauczyciele: p. Małgorzata Rant, p. Magdalena Lenarczyk oraz p. Małgorzata Obara postanowiły przybliżyć to miejsce młodzieży z  Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi i dnia 17 maja bieżącego roku klasy 1a, 1e i 2b wzięły udział w wycieczce do Kadzidłowa. Mimo wietrznej i deszczowej pogody dziewczęta i chłopcy z radością zwiedzały park.

Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.


Aktualności

Powiązane artykuły