Myślał, że w kominiarce będzie bezkarny

policja_odznaka

policja_odznakaWczoraj 19-letni mieszkaniec Bań Mazurskich usłyszał zarzut kradzieży gotówki z jednego z miejscowych marketów. Karol Sz. wbiegł do sklepu i w trakcie rozliczenia się ekspedientki zabrał z kasy 30 zł. Mężczyzna sądząc, że uniknie odpowiedzialności, założył na głowę kominiarkę. Całe zajście zarejestrował sklepowy monitoring. Dzielnicowy analizując zebrany materiał  ustalił sprawcę kradzieży. Karol Sz. przyznał się do zarzucanego mu czynu. W najbliższym czasie stanie przed wymiarem sprawiedliwości  i będzie tłumaczył się ze swojego postępowania.

Do zdarzenia doszło w czwartek (17.05) kilka minut po 22:00. Wtedy to dyżurny gołdapskiej komendy został telefonicznie  powiadomiony przez pracownicę jednego z marketów,  że do sklepu wbiegł zakamuflowany  mężczyzna i ukradł z kasy pieniądze. Na miejsce od razu został skierowany policyjny patrol. Jak ustalili funkcjonariusze zamaskowany, jak się później okazało – mieszkaniec Bań Mazurskich wbiegł do marketu i w trakcie rozliczania się sprzedawczyni ukradł z kasy 30 zł. „ Akcja” złodzieja została zarejestrowana przez sklepowy monitoring. Najwyraźniej sprawca zakładając kominiarkę, myślał że uniknie odpowiedzialności.

Wyjaśnianiem okoliczności tej dość zuchwałej kradzieży zajął się policjant rewiru dzielnicowych. Analizując zebrany materiał funkcjonariusz ustalił sprawcę kradzieży. Karol Sz. został przesłuchany i usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz nastolatek ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed oleckim sądem. Kodeks wykroczeń przewiduje wobec sprawcy karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Aktualności

Powiązane artykuły