Młodzieżowy Turniej Strzelecki w ramach Dnia Dziecka

Już niedługo, 2 czerwca na Lotnisku Wilamowo k. Kętrzyna  odbędzie się druga edycja Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego realizowanego w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dzień Dziecka ( 1 czerwca) jak co roku jest dniem otwartym dla wszystkich dzieci i młodzieży które chcą odwiedzić i poznać historię lotniska byłej tajnej kwatery Hitlera. Pierwsza edycja imprezy, w ubiegłym roku, cieszyła się sporym zainteresowaniem młodzieży. Organizatorzy liczą na powtórny sukces.

Podczas  turnieju przewidziano różne konkurencje strzeleckie m.in. strzelanie z karabinka pneumatycznego, strzelanie z pistoletu pneumatycznego czy pojedynek strzelecki.

Organizatorem imprezy jest Fundacja „Military Park” i Aeroklub Krainy Jezior przy finansowym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Oprócz turnieju organizatorzy przewidują wiele dodatkowych atrakcji. Wszyscy przebywający w tym czasie na Lotnisku Wilamowo będą mogli posilić się bigosem z oryginalnej kuchni polowej, zobaczyć z bliska prawdziwą ciastownię i i piec do wypiekania chleba wojskowego. Przewidziano także coś dla miłośników lotnictwa i modelarstwa – pokazy zdalnie sterowanych latających modeli samolotów  oraz  zwiedzenie „od środka” słynnego już samolotu desantowego AN 2 i salonki którą latał sam gen. Jaruzelski.

Ponadto nie zabraknie atrakcji dla miłośników sztuki.  Aeroklub Krainy Jezior razem z Fundacją Military Park wspierają młodych artystów. 2 czerwca podczas  obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w Tawernie Awiatorów znajdującej się na Lotnisku Wilamowo odbędzie się otwarcie wystawy prac plastycznych Konrada Żukowskiego (17 lat), ucznia  pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Wojciecha Kętrzyńskiego w  Kętrzynie. Młody artysta ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Został on m.in. jednym z laureatów w konkursie Młodych Artystów FAI (Międzynarodowej Federacji Lotniczej) . Tematem pracy był „Cichy Lot” .

Młodzieżowy Turniej Strzelecki kierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli i wychowawców oraz do rodziców i opiekunów którzy w rodzinnym gronie chcieliby uczcić Dzień Dziecka i aktywnie spędzić sobotę.

Wszystkich chętnych do udziału w Młodzieżowym Turnieju Strzeleckim zapraszamy do zapisów (indywidualnie oraz w grupach) pod adresem wilamowo@lotniskoketrzyn.pl. Zapisy trwają do 30 czerwca. Nie może Was zabraknąć.

Udział w Młodzieżowym Turnieju Strzeleckim jest BEZPŁATNY

Zapraszamy do WSPÓLNEJ ZABAWY.

Informacje dostępne na  www.militarypark.pl lub pod adresem wilamowo@lotniskoketrzyn.pl

Aktualności

Powiązane artykuły