Akt oskarżenia wobec sprawców kradzieży z włamaniem

Do Sądu Rejonowego w Olecku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi i Ryszardowi D., Danielowi N oraz Iwonie Z. Trzej mężczyźni i kobieta są oskarżeni o kradzież z włamaniem  i paserstwo. Sprawcy włamali się do budynku jednej z firm, skąd ukradli rury miedziane  i akcesoria sanitarne o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych.  Skradzione łupy za pośrednictwem 25-letniej kobiety sprzedali w okolicznych skupach złomu. W najbliższym czasie swoje postępowanie będą tłumaczyć przed wymiarem sprawiedliwości. Kodeks Karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat natomiast Iwonie Z. za paserstwo może grozić kara nawet 5 lat więzienia.

Dzisiaj do oleckiego sądu wpłynął akt oskarżenia wobec trzech mężczyzn i kobiety. Mieszkańcy Gołdapi są podejrzani o kradzież z włamaniem i paserstwo. Do zdarzenia doszło na przełomie lutego i marca br. na terenie jednej z gołdapskich firm. Policjanci wydziału kryminalnego pracując nad tą sprawą  ustalili tożsamość trzech podejrzanych mężczyzn. Jak się okazało, sprawcy dostali się do budynku przez otwór wentylacyjny. Następnie kolejno „odwiedzali” poszczególne pomieszczenia, skąd wycinali elementy systemu centralnego ogrzewania. Wartość wymontowanych rzeczy wyniosła około 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniając prowadzone postępowanie dotarli do 25-letniej kobiety, która zajęła się sprzedażą łupów w okolicznych skupach złomu. Ryszard i Krzysztof D., Daniel N. oraz Iwona Z. usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

W najbliższym czasie mieszkańcy Gołdapi będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat natomiast za pasterstwo do 5 lat więzienia


Aktualności

Powiązane artykuły