On, Ty i Ja na tej samej drodze

on_i_ty

on_i_ty

I Ty możesz strzec porządku na drogach. Zapraszamy do wspólnych działań mających na celu rozpowszechnienie kultury zachowań drogowych i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu gołdapskiego.

Nie musisz być pełnoletni, żebyś był widoczny na drodze. Masz pomysł,  zgłoś swój udział w projekcie zapisując się na stronie.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy z Komendą Powiatową Policji wdraża w życie kolejny cykl działań, realizowanych w ramach Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpiecznej”.

 

„On, Ty i Ja na tej samej drodze” – pod takim hasłem rusza akcja mająca na celu rozpowszechnienie bezpiecznych zachowań drogowych wśród użytkowników dróg. Projekt  znalazł się w rankingu 34 ogólnopolskich projektów zatwierdzonych na 2012r przez Zespół Koordynacyjny na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zainicjowany program  znalazł się wśród trzech koncepcji reprezentowanych przez województwo warmińsko-mazurskie  w skali  kraju.

 

Głównym założeniem prowadzonej akcji będzie uświadomienie mieszkańcom powiatu gołdapskiego jak ważne jest szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zaangażowane w projekt instytucje będą realizowały szereg działań mających na celu przekazanie zasad bezpiecznego zachowania podczas korzystania  z dróg a także poprawieniu świadomości kierowców dotyczącej kierowania pod wpływem alkoholu. Priorytetowym zadaniem będzie zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

 

Poprzez realizację zamierzonych założeń pragniemy włączyć mieszkańców powiatu gołdapskiego do aktywnego uczestniczenia w planowanych działaniach.

 

W ramach projektu realizowane będą następujące działania informacyjno-edukacyjnych oraz prewencyjne :

1.    Spotkania  z grupami szczególnego ryzyka m. in.  dziećmi, młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi oraz starszymi w ramach których będzie popularyzowana wiedza z zakresu znajomości przepisów drogowych.

2.   Konkursy plastyczne, których celem jest kształtowanie w najmłodszych prawidłowych zachowań uczestnika ruchu drogowego oraz poprawiające świadomości istniejących zagrożeń.

3.     Prewencyjne, dążące do ujawniania i eliminowania z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu  a  stwarzających niejednokrotnie bezpośrednie zagrożenia dla pozostałych użytkowników dróg.

Czy uważasz, że nasz projekt jest potrzebny?

Możliwość głosowania pod linkiem:

http://ontyija.powiatgoldap.pl/


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “On, Ty i Ja na tej samej drodze

  1. m8

    Już się zgłaszam, dziękuję za informację.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...