O przetargu na tężnie i połączeniu spółek gminnych

sesja_24_04_12_7

sesja_24_04_12_7Ważną decyzję budżetową rajcy musieli podjąć na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej – związaną z doprowadzeniem do końca przetargu na tężnie, bowiem nawet najniższa kwota zaproponowana przez jednego z czterech startujących do przetargu przewyższała znacznie zabezpieczoną w budżecie gminy na wkład własny.

Konkretnie chodziło o kwotę 1 mln 100 tysięcy zł. W drodze uchwały zaproponowano tymczasowo skorzystanie ze środków przeznaczonych na rozbudowę cmentarza komunalnego. – W przypadku kolejnego przetargu wynik byłby nieprzewidywalny – stwierdził Marek Miros.

Uchwała przeszła przy jednym głosie wstrzymującym się.

W wolnych wnioskach radny Tadeusz Faliński zaproponował, by gmina pobierała żwir z własnych, założonych przez siebie, żwirowni w celu oszczędności. Wiceprzewodniczący Piotr Rant odpowiedział, że prowadzenie żwirowni wymaga koncesji i że ten rodzaj usług mogą prowadzić tylko podmioty gospodarcze. Mimo to burmistrz zlecił prawnikowi sprawdzenie przesłanek prawnych z tym związanych.

Radny Antoni Banel zapytał: Czy to prawda, że PEC dostał od gminy kredyt na zakup paliwa? Burmistrz zaprzeczył, dodając, że mimo to kapitał PEC zostanie powiększony. Poinformował też, że planuje się połączenie PEC-u i ADM-u.

Radnego Andrzeja Piankę interesował stopień realizacji utylizacji eternitu w gminie. Beata Kołakowska zapewniła, że każdy kto złożył wniosek dostanie dofinansowanie.

sesja_24_04_12_4 sesja_24_04_12_6

 


Aktualności

Powiązane artykuły