Koncert charytatywny „Pomagamy Ani”

pomagamy_ani_7

pomagamy_ani_7W poniedziałek w gabinecie pani dyrektor Domu Kultury miało miejsce kolejne spotkanie nieformalnej Gołdapskiej Grupy Wsparcia. Grupa ustalała kolejne szczegóły Koncertu Charytatywnego „Pomagamy Ani”, który wg. ostatnich ustaleń z gwiazdą wieczoru Jerzym Kryszakiem odbędzie się na scenie DK w sierpniu.

Czerwcowe plany trzeba było przełożyć ze względu na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, wydaje się to zrozumiałe. Lipiec natomiast kłócił się z planami zawodowymi artysty.

W trakcie spotkania zaprezentowano wszystkie zebrane do tej pory przedmioty, które zostaną zlicytowane podczas Koncertu. Wpływy z biletów i aukcji – tak jak podczas poprzednich koncertów – zostaną policzone a wynik ogłoszony na zakończenie imprezy, w dniu następnym cała kwota przelana będzie na konto fundacji „Dobro Powraca – Fundacja na rzecz Chorych na stwardnienie rozsiane”. Fundacja ta prowadzi subkonto pani Ani Kamińskiej, która jest beneficjentką trzeciej edycji Koncertu. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych pani Ani w gołdapskim Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Marzenie”.

Przy organizacji Koncertu wspomagają Grupę medialnie:

Grupa otrzyma wsparcie logistyczne ze strony właścicieli restauracji „Matrioszka” pp. Kuśtowskich, pomoc deklaruje też – jak za każdym razem – firma Studio Reklamy Grafix pani Eweliny Galińskiej.

Dzięki wielkim sercom i szczodrości ludzi dobrej woli, nie tylko z Gołdapi, udało się dotychczas zgromadzić wiele przedmiotów i usług, jakie zostaną zlicytowane w trakcie charytatywnego występu pana Jerzego Kryszaka:

 • koszulki znanych sportowców z ich podpisami m.in.: Czesława Langa, przekazaną przez Marcina Białousa (który wraz z całym Gołdapskim Stowarzyszeniem Krwiodawców bardzo aktywnie włączył się w organizację Koncertu) i Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka oraz Wojciecha Kowalewskiego – przekazane przez przyjaciół Ani;
 • 2 bilety na koncert gwiazdy Katie Melua , w Warszawie na 12 listopada br. – przekazali przyjaciele Ani;
 • ogrodowe poidło dla ptaków – przekazuje firma GICOR Józefa Zenona Kisielewskiego;
 • półgodzinny przelot samolotem nad Mazurami (dla 1-3 osób) – przekazał Prezes Aeroklubu Krainy Jezior, właściciel lotniska Wilamowo i inicjator budowy lotniska w Botkunach pan Stanisław Tołwiński;
 • 2 płyty kompaktowe zespołu Lady Pank z podpisami Janusza Panasewicza – darczyńca anonimowy;
 • płyty Anny Marii Jopek z jej podpisami – przekazała grupa przyjaciół Ani;
 • dzban miodu wraz z wyrobami z wosku i zwiedzanie pasieki w Puszczy Rominckiej – przekazali właściciele Pasieki „Miody Mazur” Paweł Murzyn i Piotr Kondraciuk;
 • zestaw książek autorów gołdapskich – ofiarowuje Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap;
 • zabieg wybielania zębów – przekazuje Gabinet Stomatologiczny Joanny Kariny Szałkowskiej – Siejwy;
 • profesjonalne wykonanie tatuażu dowolnej wielkości i w dowolnym miejscu – darczyńcą jest Sebastian Krepsztul;
 • miesięczny karnet lekcji nauki pływania na basenie – Szkoła Pływania Adama Kozłowskiego ;
 • zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej – przekazuje Piotr Wasilewski , właściciel firmy P 7 Studio ;
 • koszulka boksera Andrzeja Gołoty z jego autografem;
 • prace autorskie (obrazy, ikony, wyroby ceramiczne) – ofiarowane przez Ośrodek Wsparcia w Lipniaku;
 • 2 pary okularów polaryzacyjnych – sklep wielobranżowy OPTYK Renaty Naszkiewicz;
 • koszyk kulinarnych wyrobów regionalnych – przekazuje lider Slow Food Vigrensis, Ulica Smaczna Michał Grnyo.

W czasie koncertu zaprzyjaźniony rysownik wykonywał będzie, za niewielką opłatą, karykatury i portrety dla chętnych, dochód również zasili konto Ani.

Bilety na Koncert będą do nabycia w Domu Kultury, prawdopodobnie od połowy lipca.

Wszyscy wiemy jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Dwa wcześniejsze koncerty pokazały, że hojność Gołdapian jest ogromna, potwierdzają to choćby zebrane już przedmioty na zapowiadaną aukcję. Gołdapska Grupa Wsparcia ma nadzieję, że idea koncertów rozwinie się i będą kolejne, bo potrzebujących jest wielu. Zachęcamy mieszkańców Gołdapi i gości naszego miasta do udziału w tej pięknej akcji.

Gołdapska Grupa Wsparcia (Piotr Bartoszuk, Marcin Białous, Marta Jurgiełan, Stella Kramkowska, Jakub Michniewicz, Beata Otto, Jan Steć)Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Koncert charytatywny „Pomagamy Ani”

 1. Cesio

  Liczę na koszulkę Gołoty albo Włodarczyka i mam nadzieję, że nikt mi nie podskoczy, w czasie licytacji.