Kradzieże sklepowe

gwiazda_goldapi

gwiazda_goldapiDługi weekend to okres odpoczynku i relaksu. Niestety, jak się okazuję niektórzy inaczej spędzają wolny czas. Policjanci w przeciągu dwóch dni interweniowali kilkukrotnie wobec sprawców kradzieży sklepowych, do których dochodziło w Gołdapi.

Najczęściej łupem złodziei padał alkohol i artykuły spożywcze. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi a w kilku przypadkach staną przed oleckim sądem.

Wiesława S. postanowiła w sobotnie popołudnie wynieść z marketu kieliszki, kawę i wędlinę. Została zatrzymana przez pracowników, którzy od razu powiadomili policjantów o całym zajściu. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Niespełna dwie godziny później około 17:00 na ul. Paderewskiego dwaj mężczyźni postanowili wziąć ze sobą siedmioraki piwa, oczywiście nie regulując należności. Pijani sprawcy wybiegli ze sklepu. Pracownicy dokładnie opisali wygląd mężczyzn, którzy po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez mundurowych. Okazali się nimi 19-letni Karol Sz oraz 25-letni Krzysztof D. Amatorzy piwa nie zdążyli jeszcze skonsumować alkoholu i przyznali się do popełnionej kradzieży. Całe zajście zarejestrował monitoring sklepowy. W najbliższym czasie obaj gołdapianie staną przed sądem i odpowiedzą za swoje postępowanie. Podobne zajście miało miejsce w jednym ze sklepów na ul. Emilii Plater, gdzie złodzieje ukradli różne artykuły na kwotę około 120 złotych. Również i w tym przypadku monitoring zarejestrował sprawców. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły