Bezpieczna Wielkanoc

Zbliżająca się Wielkanoc to okres odpoczynku, spędzany najczęściej w gronie najbliższych. Ale żeby nadchodzące święta były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni.

Podczas przedświątecznych zakupów i świątecznych przygotowań zwracajmy szczególną uwagę na osobiste rzeczy, Wielu z nas wyjeżdża do swoich krewnych często w dalekie trasy samochodem bądź innymi środkami komunikacji. W związku z czym pozostawiamy nasze mieszkania bez opieki.  Kiedy my świętujemy, złodzieje nie próżnują.

Dlatego też w tym świątecznym okresie na terenie naszego miasta i powiatu pojawi się więcej policjantów którzy,  będą  dbać o Państwa bezpieczeństwo.

 

Pamiętajmy o kilku radach, które mogą sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

  • Wszędzie tam, gdzie jest tłok – szczególnie w sklepach, na targowiskach– zachowajmy szczególną ostrożność. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki, zwracajmy uwagę na podręczne torebki i zakupy.
  • Wyjeżdżając do rodziny na święta pamiętajmy, aby właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie. Poprośmy zaufanego sąsiada, aby zwracał uwagę na nasz dom lub mieszkanie podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy również o tym, aby samochody parkować na parkingach w miejscach dobrze oświetlonych.
  • Wybierając się z daleką drogę do rodziny pamiętajmy, że wolniej oznacza bezpieczniej, a droga nie jest miejscem na brawurę i narażanie życia najbliższych. Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to największe grzechy kierowców i jednocześnie najczęstsze przyczyny poważnych wypadków drogowych. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Nie zapominajmy o pasach bezpieczeństwa, które powinien mieć zapięte nie tylko kierowca, ale również każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach.
  • Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy i na nich będzie również skupiona uwaga gołdapskich policjantów w ramach prowadzonych działań „Bezpieczna Wielkanoc 2012”

Jeśli spostrzeżemy niepokojące nas sygnały lub poczujemy się zagrożeni nie wahajmy się powiadomić policję. Numery  alarmowe 997 lub 112 są dostępne całą dobę.

 

Mamy nadzieję, że nasze działania i pomoc ze strony mieszkańców naszego miasta i powiatu przyczynią się do tego, iż nadchodzące Święta Wielkanocne będą wesołe, spokojne i bezpieczne, czego Państwu i sobie życzymy.


Aktualności

Powiązane artykuły