Akcja łatania dróg już niedługo

Od miesiąca mamy już kalendarzową wiosnę, zima nie ma zamiaru wracać a jednak drogowcy zwlekają z naprawą dróg. Najbardziej irytuje nas stan tych najczęściej używanych – dróg powiatowych w centrum miasta. Trzeba dokonać nie lada akrobacji by przejechać skrzyżowanie przy Tesco. Kiedy jedzie się od strony wschodniej należy lekko odbić w prawo w kierunku Urzędu Miejskiego żeby ominąć wyrwy a potem łagodnym łukiem skręcić w lewo w kierunku skrzyżowania (chociaż widzieliśmy też inne techniki pokonania przeszkody). Jest nadzieja że jeżdżący slalomem kierowcy, przestaną niszczyć opony i zawieszenie swoich pojazdów. Otrzymaliśmy w tej sprawie informację od Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi – Leszka Kowalewskiego.

Mijająca zima tradycyjnie pokazała, w jakim stanie znajdują się nasze drogi. Dziury czy pękający asfalt to niestety codzienność dla kierowców. Część ulic była w fatalnym stanie jeszcze przed zimą, więc teraz wyglądają jeszcze gorzej. Niestety, okres zimowy wpływa bardzo źle na stan nawierzchni dróg i tak już w dużym stopniu zniszczonych.

Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi, informuje, że remonty cząstkowe są na drogach powiatowych prowadzone praktycznie bez przerwy. Ale powiat to nie tylko Gołdap – mamy na naszym terenie jeszcze 2 gminy, gdzie drogi powiatowe też wymagają napraw. Jeszcze w ubiegłym roku zakupiliśmy tzw. „masę na zimno”. To dobre rozwiązanie problemu remontu w okresie wczesnej wiosny, kiedy niedostępne są takie materiały jak emulsja asfaltowa czy mieszanka mineralno – asfaltowa na gorąco. Jednak aktualnie wyczerpaliśmy już posiadane zapasy „masy na zimno” do remontów cząstkowych nawierzchni jezdni. W pierwszej kolejności staraliśmy się uzupełnić głębokie wyboje.

Ponadto ZDP jest już po przetargach na dostawę emulsji asfaltowej i grysów. Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą i pogoda ustabilizuje się (wyższa temperatura, brak opadów) a także gdy rozpocznie się produkcja emulsji bitumicznej przez PRD w Ełku,  zaczną się remonty cząstkowe ulic i dróg zamiejskich. Czynniki pogodowe mają też wpływ na postęp profilowania dróg gruntowych równiarką, jednak wykonujemy niezbędne prace w miarę możliwości pogodowych.

Zdajemy sobie sprawę z ogromnych potrzeb w naprawie nawierzchni ulic i dróg – będziemy starali się reagować natychmiast jak to będzie możliwe. Dodatkowo, przy istniejących utrudnieniach w ruchu wynikającymi z remontu ul. Paderewskiego, wszystkich użytkowników dróg prosimy o wyrozumiałość.

Leszek Kowalewski

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi

Gołdap, dnia 20 kwietnia 2012 r.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Akcja łatania dróg już niedługo

 1. lolz

  ta, na pewno

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Miejscowy

  Drogi powiatowe to nie tylko miasto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. mike

  Niedopatrzenie podziału w trakcie tworzenia powiatu, żeby tyle dróg powiatowych pod samym UM… i żadnego poczucia współwiny, chociażby część podatków dołożyć na te drogi z których w mieście korzystają podatnicy gminy.. Kolejna inwestycja generująca koszty pijalnia wód +tężnie=gwóźdź do trumny…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Franek

  Powstaje pytanie ,kiedy to niedługo nastąpi i zaczna się prace przy remontach ulic.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...