Akcja łatania dróg już niedługo

Od miesiąca mamy już kalendarzową wiosnę, zima nie ma zamiaru wracać a jednak drogowcy zwlekają z naprawą dróg. Najbardziej irytuje nas stan tych najczęściej używanych – dróg powiatowych w centrum miasta. Trzeba dokonać nie lada akrobacji by przejechać skrzyżowanie przy Tesco. Kiedy jedzie się od strony wschodniej należy lekko odbić w prawo w kierunku Urzędu Miejskiego żeby ominąć wyrwy a potem łagodnym łukiem skręcić w lewo w kierunku skrzyżowania (chociaż widzieliśmy też inne techniki pokonania przeszkody). Jest nadzieja że jeżdżący slalomem kierowcy, przestaną niszczyć opony i zawieszenie swoich pojazdów. Otrzymaliśmy w tej sprawie informację od Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi – Leszka Kowalewskiego.

Mijająca zima tradycyjnie pokazała, w jakim stanie znajdują się nasze drogi. Dziury czy pękający asfalt to niestety codzienność dla kierowców. Część ulic była w fatalnym stanie jeszcze przed zimą, więc teraz wyglądają jeszcze gorzej. Niestety, okres zimowy wpływa bardzo źle na stan nawierzchni dróg i tak już w dużym stopniu zniszczonych.

Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi, informuje, że remonty cząstkowe są na drogach powiatowych prowadzone praktycznie bez przerwy. Ale powiat to nie tylko Gołdap – mamy na naszym terenie jeszcze 2 gminy, gdzie drogi powiatowe też wymagają napraw. Jeszcze w ubiegłym roku zakupiliśmy tzw. „masę na zimno”. To dobre rozwiązanie problemu remontu w okresie wczesnej wiosny, kiedy niedostępne są takie materiały jak emulsja asfaltowa czy mieszanka mineralno – asfaltowa na gorąco. Jednak aktualnie wyczerpaliśmy już posiadane zapasy „masy na zimno” do remontów cząstkowych nawierzchni jezdni. W pierwszej kolejności staraliśmy się uzupełnić głębokie wyboje.

Ponadto ZDP jest już po przetargach na dostawę emulsji asfaltowej i grysów. Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą i pogoda ustabilizuje się (wyższa temperatura, brak opadów) a także gdy rozpocznie się produkcja emulsji bitumicznej przez PRD w Ełku,  zaczną się remonty cząstkowe ulic i dróg zamiejskich. Czynniki pogodowe mają też wpływ na postęp profilowania dróg gruntowych równiarką, jednak wykonujemy niezbędne prace w miarę możliwości pogodowych.

Zdajemy sobie sprawę z ogromnych potrzeb w naprawie nawierzchni ulic i dróg – będziemy starali się reagować natychmiast jak to będzie możliwe. Dodatkowo, przy istniejących utrudnieniach w ruchu wynikającymi z remontu ul. Paderewskiego, wszystkich użytkowników dróg prosimy o wyrozumiałość.

Leszek Kowalewski

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi

Gołdap, dnia 20 kwietnia 2012 r.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Akcja łatania dróg już niedługo

 1. Miejscowy

  Drogi powiatowe to nie tylko miasto.

   
 2. mike

  Niedopatrzenie podziału w trakcie tworzenia powiatu, żeby tyle dróg powiatowych pod samym UM… i żadnego poczucia współwiny, chociażby część podatków dołożyć na te drogi z których w mieście korzystają podatnicy gminy.. Kolejna inwestycja generująca koszty pijalnia wód +tężnie=gwóźdź do trumny…

   
 3. Franek

  Powstaje pytanie ,kiedy to niedługo nastąpi i zaczna się prace przy remontach ulic.