Stażyści trochę później

Podczas piątkowego posiedzenia Powiatowej Rady Zatrudnienia najistotniejszą była informacja od Wojewódzkiego Urzędu Pracy, z której wynika, że kwota środków przeznaczonych na projekty systemowe nie została dobrze wyszacowana. W związku z tym województwo nasze dostanie na ten cel o 414 tys. zł mniej.

 

Wiąże się z tym m.in. nieznaczne opóźnienie w podjęciu decyzji o stażach. W przypadku powiatu gołdapskiego będzie to albo o 7 stażystów mniej, albo mniej o dwie dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Stałym punktem programu Rady jest sprawozdanie o sytuacji na rynku pracy – powiat gołdapski jest na 11. miejscu w województwie (51. w kraju), jeśli idzie o stopę bezrobocia, która u nas wynosiła na koniec stycznia 22.9 proc.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Stażyści trochę później

  1. Kuba

    Przedstawione informacja są bardzo ważne, Dla ich uzupełnienia należałoby podać kto sknocił wyliczenie potrzeb i kto opóżnił podjęcie decyzji o stażach. W powiecie z bezrobociem prawie 23 % powinno zależeć wszystkim na maksymalnym otrzymaniu środków. W stosunku do winnych należy zastosować odpowiednie kary dyscyplinarne.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...