Od Kocha do Kanta

Skwerek, w którym obecnie stoi pomnik Immanuela Kanta, przez pewien okres czasu nosił imię niechlubnej pamięci  nadprezydenta Prus Wschodnich, zbrodniarza wojennego – Ericha Kocha (Erich-Koch-Platz).


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Od Kocha do Kanta

 1. mIrek

  Kiedy już mowa o niechlubnościach, to w tym samym czasie była Bahnhof Straße, dzisiejsza Lipowa, nazywała się Adolf Hitler Straße.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Kuba

  Nie wiem komu zależy na wspomnieniach o Kochu i Hitlerze i do czego i komu jest to potrzebne . Wolałbym aby na tym portalu opisywana była wspałczesna historia , dotycząca powojennych dziejów Polski i Polaków.Nadmieniam ,że bardzo cenię portal Gołdap . org

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Kuba

  Może dla urozmaicenia tematyki , po komentarzu o skwerku z historycznego punktu widzenia , chciałbym napisać kilka zdań o współczesnym śródmiejskim „parku”.
  Mieszkam na scianie wschodniej Placu Zwycięstwa . Po wyjściu rankiem 23 marca br.na balkon III piętra , w opadającej porannej mgle , ujrzałem koparko – spycharkę w parku (obok białej restauracji) , której operator demontował czerpakiem kostkę brukową , ułożoną kilka miesięcy wcześniej.. Z dużej powierzchni kostka została zdjęta.
  Czyżby po pięciu miesiącach od ułożenia nowej kostki trzeba ją zmieniać ?
  Być może jest tak jak z autostradami ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...