Masz Głos, Masz Wybór

Rozpoczyna się dziesiąta edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, która zachęca mieszkańców i władze samorządowe do współpracy. Najskuteczniejsi uczestnicy zostaną uhonorowani Nagrodą Super Samorząd 2012.

W akcji uczestniczą organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media, które we współpracy z władzami gminy lub miasta wykonają zadania związane z problemami ważnymi dla każdej społeczności lokalnej:

  • zagospodarowanie przestrzeni publicznej
  • wykorzystanie funduszy lokalnych
  • przepływ informacji władze – mieszkańcy

Do 12 kwietnia na stronie www.maszglos.pl można się zarejestrować do udziału w akcji . Uczestnicy otrzymają wsparcie (szkolenia, porady ekspertów, dofinansowanie drobnych wydatków związanych z realizacją zadania). Najskuteczniejsi zostaną wyróżnieni Nagrodą Super Samorząd 2012.

Jak mówi Joanna Załuska, koordynatorka akcji Masz Głos, Masz Wybór: „Uczestnicy akcji udowadniają, że można mieć wpływ na to co dzieje się w naszych gminach i miastach. Dzięki ich zaangażowaniu w Lubaszu zbudowano skate park, w Legionowie przebudowę dworca uzgadniano z mieszkańcami, a w Katowicach radni zaczęli dyżurować w bibliotece. Często zmiany wydają się drobne, ale mają pozytywny wpływ na życie mieszkańców. Nasza akcja jest dla tych, którzy chcą zmian na lepsze w swojej miejscowości i z naszą pomocą będą działać skuteczniej.”

Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. Akcję organizują: Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. W 2011 roku Nagrodą pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wyróżniono pięć wspólnot lokalnych.

Zaproszenie Masz Głos Masz Wybór


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Masz Głos, Masz Wybór

  1. Marcin

    Jak będzie okno wyboru czy jesteś za ustapieniem Mirosa to zagłosuję…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...