Jaka to wieś?? – fotozagadka

Nie bez racji, zarzucił nam czytelnik, że w ostatnim czasie zaniechaliśmy na naszym portalu wątków historycznych dotyczących ziemi gołdapskiej. Przyznajemy się do zaniedbań w tej dziedzinie i obiecujemy wrócić do tej grupy tematów. Aby nie być gołosłownym na początek wracamy do fotozagadek, cieszących się sporym zainteresowaniem.
Prezentowana dziś grafika przedstawia jedną z wsi powiatu gołdapskiego (i przedwojennego i obecnego). Prosimy o podanie jej nazwy.
Na początku nie stosujemy żadnych ułatwień, ponieważ układ dróg jest bardzo charakterystyczny i w związku z tym mieszkańcy bez trudu powinni odgadnąć o jaką wieś chodzi.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Jaka to wieś?? – fotozagadka

 1. tak

  a nie, dopiero przeczytałem opis i myślę, że to będzie Rożyńsk Wielki : )

   
 2. Anonim

  Witam Redakcję! Wszystko wskazuje na to , że są to Jurkiszki. Widok/zdjęcie,ewentualnie grafika/ wykonano od strony południowej
  tj.od Botkun.Widoczny charakterystyczny most na Jarce z datą na murowanej balustradzie -? 1926, tak wyglądał przed remontem.
  Tablica z nazwą miejscowosci zacieniona. Zacienione numery w kółku przy domostwach kryją nazwiska byłych właścicieli.
  Na rozstaju drogi,od lewej na Żyliny,środkowa na baraki i w prawo do Wiżajn.Również w prawym górnym rogu widoczna jest droga
  odchodzaca w lewo na Hajnówek.Widoczek/grafika/ a nie zdjęcie wykonano w zasadzie jako plan miejscowości. Normalnie takie ujęcie jest niemożliwe do wykonania aparatem fotograficznym. Nie jest to więc fotozagadka w dosłownym tego słowa znaczeniu , ale to już drobnostka. Pozdrowienia dla Szanownej Redakcji.

   
 3. Anonim

  Źytkiemy ?

   
 4. mike

  Odbiegając od zgadywania ciekawą publikacją o ile materiały pozowliłyby i inne czynniki zewnętrzne wykonać publikację wieś i miasto dawniej i dziś…Środki przeznaczone na publikację ” Gołdapianie po 1945 roku” było niekoniecznie trafione z uwagi na pewną grupę ludzi, która zamieściła swoje zdjęcia. Tutaj byśmy mieli coś dla wszystkich.

   
 5. Anonim

  To sa Jurkiszki

   
 6. x

  most był z datą 1920 a nie 1926

   
 7. HISTORYK

  TO JEST WIEŚ GOŁDAP ALE GDY TWORZONO W/W SZKIC INACZEJ SIĘ NAZYWAŁA.

   
 8. Krystian

  Tak, to Jurkiszki, a jeden z tych domków stoi do dziś.