Aktywnie wiosną!

Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Ełku zaprasza na spotkanie z ekonomią społeczną „Aktywnie wiosną!”.
Spotkanie w formie warsztatów odbędzie się 27 marca 2012 roku w godzinach 16.00 – 20.00 w sali konferencyjnej Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31 w Gołdapi. W programie warsztatów: pisanki zdobione cekinami, malowanie na szkle, wyrób koszyków z wikliny.
Warsztaty poprowadzą przedstawiciele Garncarskiej Wioski – przedsiębiorstwa społecznego prowadzącego działalność gospodarczą w oparciu o tradycyjne, obecnie wymierające zawody rzemieślnicze. W swojej ofercie ma m.in. warsztaty rzemieślnicze z zakresu: garncarstwa, papieru czerpanego, krawiectwa, witrażu, malowania na szkle, bukieciarstwa. Garncarska Wioska to projekt łączący rozwój przedsiębiorczości wiejskiej z promocją historii i kultury regionalnej, dający mieszkańcom wsi szanse na zatrudnienie.
Degustację potraw regionalnych w trakcie spotkania zapewnia Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga.
Do udziału w warsztatach zapraszamy chętnych z terenu Powiatu Gołdapskiego, w szczególności osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, członków organizacji pozarządowych, pracowników urzędów miast, gmin, ośrodków pomocy społecznej.
Program warsztatów:
16.00 – 16.15 Rejestracja i powitanie uczestników spotkania
16:15 – 16.30 Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej – oferta
16.30 – 16.45 Garncarska Wioska – prezentacja podmiotu ekonomii społecznej
16.45 – 17.00 Przerwa kawowa
17.00 – 20.00 Warsztaty: pisanki, malowanie na szkle, wiklina.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać wypełniony formularz zgloszenia na adres agnieszka.pacewicz@adelfi.pl. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zaznaczenie w formularzu zgłoszeniowym wybranego warsztatu. Więcej informacji udziela Agnieszka Pacewicz, tel. 87/737-78-45.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Aktualności

Powiązane artykuły