Wypadli dobrze na Pucharze Bieguna Zimna

szelment_9

szelment_9Młodzi narciarze z ULKS „Lider” Grabowo potwierdzili po raz kolejny fakt, że trzymają dobry poziom. Miało to miejsce w sobotę podczas II Międzynarodowy Bieg Narciarski TKKF o Puchar Bieguna Zimna w Szelmencie.

W kategorii junior „E” na dystansie 1,5 km, rocznik 2000 i młodsi, III miejsce zajął Szymon Skuza z „Lidera”. Dobre, piąte, miejsce zajął Filip Trzasko (w tej kategorii startowało 19 zawodników).

W kategorii dziewcząt na tym dystansie I miejsce zajęła Karolina Chadecka, V – Katarzyna Chmielewska, VI – Dominika Piela, VIII – Katarzyna Wasilewska (w tej kategorii stratowało 25 zawodniczek).

W kategorii junior „D”, rocznik 1998 – 1999, na dystansie 2,5 km II miejsce zajął Piotr Pastuszyński (startowało 17 zawodników).

W kategorii dziewcząt na tym dystansie na VII miejsce zajęła Martyna Tucholska (startowało 12 zawodniczek).

W kategorii junior „C”, rocznik 1996 – 1997, na dystansie 5 km II miejsce zajął Krystian Burba (startowało 15 zawodników).

W zawodach uczestniczyli również inni zawodnicy z powiatu gołdapskiego – w biegu na 10 km w kategorii seniorów dobre, IX miejsce, zajął Hubert Paszowski (startowało 36 zawodników).

W biegu funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło 8 zawodników i Krzysztof Ostaszewski z Gołdapi zajął IV miejsce.

W biegach startowali m.in. zawodnicy z Supraśla, Białegostoku, Krasnopola, Kuźnicy, Sejn, Suwałk, Jeleniewa i Grabowa.

Zawodom towarzyszyła uroczystość z okazji 40. rocznicy od  zdobycia przez Wojciecha Fortunę w Sapporo  złotego medalu olimpijskiego.

Więcej informacji na: www.wosir-szelment.pl

Powiązane artykuły