Radni bronią janosikowego

sesja_28_02_12

sesja_28_02_12Wtorkowa sesja Rady Miejskiej zakończyła się poparciem radnych dla rezolucji zaproponowanej przez Marcina Przystawskiego w imieniu radnych PO, by utrzymać tzw. janosikowe w dotychczasowej formie, korzystnej dla biedniejszych województw.

Przypomnijmy, że „janosikowe” to swoisty podatek, który odprowadzają bogatsze województwa do puli subwencji przeznaczanych województwom biedniejszym. Natomiast od 2010 roku trwa akcja pod nazwą STOP Janosikowe i 8 sierpnia projekt ustawy został przekazany marszałkowi Schetynie.

Na rzecz utrzymania janosikowego wypowiada się większość polskich korporacji samorządowych, m.in. Związek Miast Polskich.

Poza tym na sesji uchwały, które nie wzbudziły większych dyskusji – część związana ze zmianami w budżecie.

Gmina Gołdap przyznała 10 tys. złotych SP ZOZ, 10 tys. złotych SP ZPO i obligatoryjną kwotę 5732 zł na utrzymanie polskiego przedstawicielstwa UE w Brukseli.

Miały okazję wystąpić dyrektorki zakładów samorządowych – Marta Jurgiełan omówiła działalność świetlic wiejskich, Agnieszka Iwanowska poinformowała o kontynuacji projektu „Zacznij od nowa” związanego z uaktywnianiem społecznego życia na podgołdapskiej wsi.

Podczas interpelacji radny Andrzej Pianka zwrócił m.in. uwagę na fakt, że w okolicy Główki ktoś porzucił około 3 ton eternitu i że ten groźny dla zdrowia materiał leży tam od pewnego czasu.

sesja_28_02_12_2 sesja_28_02_12_3 sesja_28_02_12_4


Aktualności

Powiązane artykuły